Як не стати жертвою міліції: правозахисники дали рекомендації українцям

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Правозахисники дали кілька порад, як уникнути насильства з боку правоохоронців. Найкраще - по можливості взагалі не вступати з ними у контакт.

Щорічно в Україні фіксуються сотні тисяч випадків незаконного насильства над співгромадянами з боку міліціонерів. Правозахисники радять: у контакт з правоохоронцями краще взагалі не вступати.

"Враховуючи те, що у нашій 3, прокуратурі та судах діють, на жаль, принципи кримінальної субкультури - кругова порука за формулою "своїх не здаємо", - краще уникати зустрічей з ними", - рекомендував голова правління Громадського комітету захисту прав громадян Микола Козирєв.

Якщо зустріч з міліціонерами все ж відбулася, то, в залежності від конкретної ситуації, рекомендації можуть бути різні, але є кілька обов'язкових універсальних правил, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Зокрема, правозахисники пропонують:

- поводитися максимально коректно, але з гідністю;

- ввічливо, але наполегливо змусити правоохоронця відрекомендуватися, якщо він не зробив цього сам; не кваплячись, записати, зафіксувати його дані;

- спокійно вимагати пояснень про причини затримання або інших дій, що обмежують вашу свободу;

- незаконні дії міліціонера необхідно оскаржити районному прокурору; бездіяльність прокурора оскаржувати в суді - і не здаватися;

- відповідати на будь-які питання міліціонера - справа добровільна; обов'язок відповідати настає тільки у випадку офіційних слідчих дій, "під протокол".

Євген Захаров припускає, що юридичні способи захисту від міліції можуть бути ефективні, але загального рецепту бути не може.

"У будь-якому випадку, треба знати, на що міліція має право, а на що не має. І поводитися впевнено. Але ця порада може не допомогти, якщо зустрінешся з колишнім гопником, який у міліцію пішов гроші піднімати", - зазначив він.

Нагадаємо, офіційної статистики щодо насильства і тортур у міліції в Україні досі немає. Офіційно у МВС у 2012 році надійшло 115 тисяч скарг на незаконні дії міліції. Однак правозахисники впевнені, що це лише верхівка айсберга - люди скаржаться рідко, тому що бояться розправи.

Для отримання більш точних оцінок масштабів міліцейського насильства правозахисники періодично проводять соціологічні дослідження з великою вибіркою. Під час обробки даних з числа опитаних виділяється відсоток людей, які зізналися, що протягом року постраждали від побоїв чи інших методів впливу в міліції, і ця цифра екстраполюється на все доросле населення України.

Такий метод дає зовсім інше оціночне число постраждалих. У 2004 році насильства у міліції зазнали більше мільйона українських громадян, у 2005-2009 роках відбувся різкий спад - мільйон за всі п'ять років. У 2010-му кількість постраждалих знову зросла - 780 тис., у 2011 їх стало знову майже мільйон - 984 тисяч. !zn

Читайте також:

Amnesty International звинуватила українських правоохоронців у причетності до викрадення людей

Повністю довіряють міліції тільки 1% українців

При МВС створять комісію з моралі, щоб відсіяти негідних міліціонерів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі