На даний момент військову службу за контрактом у ЗСУ проходить близько 140 тисяч осіб.
"Завдяки тому, що вже з січня місяця, наприклад, для стрільця міністерство оборони підвищило грошовий достаток до 7000 грн, у нас суттєво збільшилася кількість контрактників – в середньому до 200 контрактників щодня ми отримуємо в ряди збройних сил", – заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі "5 каналу" в ході програми "10 хвилин з прем'єр-міністром" у неділю, 31 січня.
При цьому Яценюк зазначив, що у 2016 році Кабінет міністрів України на 16 мільярдів гривень збільшив фінансування сектору національної безпеки і оборони – до 113 мільярдів гривень.
Раніше президент України Петро Порошенко пообіцяв підвищити зарплати військовим-контрактникам в 2,5 рази.
У серпні 2015 року Петро Порошенко заявив, що в Україні повинна бути створена професійна контрактна армія, але в умовах збереження військової загрози з боку Росії не можна відмовлятися від призову, тому нинішня шоста хвиля мобілізації, швидше за все, не буде останньою.
Директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в своїй статті для ZN.UA "Повний назад, або Алхімія військової реформи" висловлює точку зору, що найважливішим вектором реформування Збройних сил є перегляд принципів як озброєння, так і комплектування армії. На думку експерта, Україна могла б витратити на реформування армії не стандартні 5-7 років, а чотири роки, "визначивши етапи і випустивши програмні документи, розподіливши повноваження між гілками влади, створивши вертикаль управління ОПК з віце-прем'єр-міністром на чолі". Армія, укомплектована професіоналами і оснащена новітніми системами озброєння, включаючи високоточні, могла б допомогти Україні перетворитися в "європейський Тайвань".