Напередодні в Національному антарктичному науковому центрі (НАНЦ) відбулися традиційні проводи наших полярників. Директор НАНЦ Валерій Литвинов представив команду XXI УАЕ: у ній сім новачків та п'ятеро бувалих полярників. Вік – від 22 до 62 років. Четверо зимівників - кияни, троє – харків'яни, троє – черкащани, один – одесит та один – львів'янин.
Командир загону зимівників і начальник станції - Микола Старинець, найстарший і найдосвідченіший з-поміж усіх. Він вирушає до берегів Льодового континенту вже увосьме (брав участь у II, V, VIII, X, XII, XIV та XVII антарктичних експедиціях).
Геокосмічні дослідження на станції проводитиме геофізик з Радіоастрономічного інституту НАН України Олег Буданов (також учасник кількох антарктичних експедицій). Геолого-геофізичними дослідженнями (геомагнітними вимірюваннями) займатиметься Євген Бріллінг з Карпатського відділення Інституту геофізики НАНУ.
У нинішній антарктичній експедиції три метеорологи – Андрій Захаров (Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів), Олександр Полудень, учасник XVII та XIX УАЕ (Центральна геофізична обсерваторія), Борис Безнощенко (Український гідрометеорологічний інститут). Біологічні ресурси досліджуватимуть Олександр Савицький (Інститут гідробіології ) та Дмитро Луценко (Інститут проблем кріобіології і кріомедицини).
У складі команди зимівників досвідчений лікар – Костянтин Даниленко, який уже втретє вирушив в Антарктиду. Роман Шкуро – системний адміністратор зв'язку. Володимир Храпач – механік. І кухар – Олександр Дзюблик.
НАНЦ бере участь у міжнародній науковій кооперації, обміні дослідниками з різних країн. Українські дослідники працювали на бразильській, польській, російській антарктичних станціях. У нинішньому сезоні на станції "Академік Вернадький" працюватимуть 16 турецьких учених.
Повернення додому ювілейної XX Української антарктичної експедиції очікується в другій половині квітня.
Цього року відзначається 20-річчя української антарктичної станції "Академік Вернадський".