WSJ: Путін ще не зазнав «стратегічної поразки» в Україні

Поділитися
WSJ: Путін ще не зазнав «стратегічної поразки» в Україні © Facebook/Міністерство закордонних справ України
Зрештою, для відновлення миру потрібна не якась абстрактна «стратегічна», а реальна й очевидна поразка Росії.

Бійня і руїни в Бучі опинилися на передньому плані у вихідні після того, як російські війська залишили цю територію. Це кошмарне видовище: тіла вбитих беззбройних людей лежали на вулицях. Деякого з них застрелили в потилицю. Інших теж жорстоко стратили. Це жахлива спадщина вторгнення Владіміра Путіна, яку світу доведеться врахувати зважаючи на те, що російська спроба завоювати іншу країну триває.

Про це пише Wall Street Journal в редакційній статті. Західні журналісти змогли побачити й підтвердити знищення Бучі, коли заїхали на її вулиці після відведення російських сил в п’ятницю. Російські колони танків пройшли через Бучу, намагаючись оточити Київ з різних боків. Запеклий опір армії України зупинив їх. Але до того часу російські війська встигли перетворити більшу частину містечка на руїни, а також вбити багатьох його жителів.

Wall Street Journal нагадує про всі відео з тілами загиблих українців на вулицях. Видання вважає, що ці кадри викривають природу світу, якою вона є насправді. Для ліберальних інтернаціоналістів, які думають, що військова сила більше не домінує у відносинах між людьми, варто подивитися на загиблих у Бучі, де ілюзії про «міжнародний порядок на основі правил» був похований разом з людськими тілами.

Президент України Володимир Зеленський назвав російську війну «геноцидом» під час інтерв’ю на CBS. Держсекретар США Ентоні Блінкен в ефірі CNN сказав, що кадри з Бучі були «ударом під ребра», хоча не назвав їх воєнним злочином. Він сказав, що США зберуть докази в Україні, щоб зробити власні висновки. Але вже є досить переконливі докази того, що Росія скоює воєнні злочини, коли бомбить цивільних. Хоч це може й не відповідає категорії «геноциду». Події в Бучі, Маріуполі й Харкові повинні стати визначальними для співпраці України і Заходу з Путіним, навіть якщо він виведе війська з усієї української території.

США справді збираються працювати з Кремлем над імплементацією нової ядерної угоди з Іраном? І чому Росія досі залишається членом Ради з прав людини ООН? Ця війна показала, що ООН більш ніж марне утворення. Вона відверто підтримує диктаторів світу, даючи їм політичну легітимність. Вихід російських військ з Київської області став відступом від початкових цілей кремлівської війни. Однак, це все ще не поразка Путіна. Він може перегрупувати свої війська і зробити ще одну спробу атакувати столицю України пізніше. Або ж, можливо, він змінить свої пріоритети й зосередиться на завоюванні сходу й півдня країни. В неділю російські кораблі обстріляли Одесу. Це говорить, що місто на узбережжі Чорного моря лишається ціллю Кремля.

Саме тому дуже тривожить те, що чиновники адміністрації Байдена продовжують говорити про «стратегічну поразку» Путіна. Вони повторюють це твердження знову і знову, ніби намагаючись переконати американців, що перемога у війні вже здобута.

«Якщо відійти вбік і подивитися на все це, то стає зрозуміло, що Росія вже зазнала драматичної невдачі. І я б сказав, що це стратегічна поразка», - сказав Блінкен в ефірі CNN.

Wall Street Journal не погоджується з ним. Росія вбила тисячі українців, завдала непоправної шкоди й досі контролює більше територій, ніж до вторгнення. Якщо Путін домовиться про перемир’я, це закріпить його територіальні завоювання. Він зможе відірвати ще шматок від України, який містить значну частину енергетичних ресурсів країни. Путін зможе переозброїтися й продовжити смертельно загрожувати Україні, уряду Зеленського й сусіднім країнам НАТО.

Не дивно, що Зеленський висловлює стривоженість небажанням США і НАТО передати армії України важке озброєння, необхідне для початку наступу, щоб відвоювати втрачені території. У вихідні з’явилася інформація, що США нарешті збираються допомогти з передачею старих радянських танків Україні. Але ЗСУ потрібні також протикорабельні ракети, щоб захистити Одесу, літаки, щоб атакувати російські танки й артилерію, а також системи ППО.

«Метою Заходу не повинна бути якась абстрактна «стратегічна поразка», а реальна поразка, яка буде очевидною для всіх включно з російським суспільством. Звісно, Україні вирішувати, як довго вона готова боротися. Але поки вона це робить, США і НАТО повинні забезпечити її потрібною військовою допомогою, а також запроваджувати санкції», - йдеться в статті.

Якщо Путін зможе щось здобути на цій війні, тоді буде більше вторгнень, більше воєнних злочинів і більше страшних сцен, як в Бучі.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі