WP: Навіть з західною зброєю Україна зможе завести російську війну в глухий кут, але не більше

Поділитися
WP: Навіть з західною зброєю Україна зможе завести російську війну в глухий кут, але не більше © Getty Images
Багато аналітиків переконані, що нинішня російсько-українська війна закінчиться так само, як і Корейська війна в 1953 році.

США і їхні союзники готуються до довготривалої війни в Україні, кажуть американські чиновники. Адміністрація Джо Байдена намагається шляхом збільшення військової допомоги для Києва позбавити можливості Росії здобути перемогу, при цьому шукаючи способи пом’якшити світовий голод і дестабілізуючі наслідки від війни для глобальної економіки.

Про це пише Washington Post, нагадуючи, що президент США цього тижня оголосив про передачу додаткової військової допомоги Україні на мільярд доларів. Серед усіх пакетів, які Київ отримував від американської сторони, цей найбільший. І це доводить готовність Вашингтона допомогти Україні пережити тяжку битву за Донбас. Європейські країни включно з Німеччиною і Словаччиною оголосили про власні поставки зброї, зокрема гелікоптерів і систем реактивного залпового вогню.

«Ми почали окопуватися», - сказав міністр оборони США Ллойд Остін після того, як переконав десятки країн у Брюсселі збільшити допомогу для Києва.

Рішення забезпечити Україну дедалі більш просунутим озброєнням, таким як протикорабельні ракети й далекобійні артилерійські системи, відображає дедалі більшу готовність західних столиць ризикнути небажаною ескалацією з боку Росії. Ця підтримка, схоже, додала впевненості уряду президента Володимира Зеленського, який цього тижня оголосив про бажання повернути під контроль всі території України, які опинилися під російською окупацією включно з Кримом і частиною Донбасу, які були втрачені ще до 24 лютого.

Але аналітики кажуть, що попри збільшення зовнішньої допомоги, високу мораль українських військових, Київ і його партнери можуть сподіватися хіба що на те, що протистояння з набагато більшою і краще озброєною армією Росії зайде в глухий кут. На відміну від провальної спроби Москви захопити Київ, битва за Донбас продемонструвала російську військову силу. Агресор за допомогою масивних артилерійських ударів розбиває українські позиції й поступово просувається вперед.

Колишній посол США в НАТО і голова «Чиказької ради з закордонних справ» Іво Дадлер сказав, що безвихідь на полі бою ставить США перед гострим вибором: або продовжувати допомагати Україні підтримувати потенційно кривавий статус-кво з його нищівними глобальними наслідками, або припинити всі поставки і дозволити Москві перемогти.

«Це б означало, що Україну кинули вовкам. І ніхто не готовий це зробити», - сказав Дадлер.

Високопоставлений чиновник Держдепартаменту на умовах анонімності сказав Washington Post, що адміністрація Байдена ще до вторгнення Путіна в лютому обговорювала можливість початку довготривалого конфлікту з потенційними глобальними наслідками. У Вашингтоні сподіваються, що нова зброя, а також подальші хвилі санкцій і дипломатична ізоляція Росії вплинуть на переговори про завершення війни, потенційно скоротивши готовність Путіна продовжувати кровопролиття. Американські чиновники переконані, що перемога в Україні додасть Путіну впевненості у планах влаштувати вторгнення в інші сусідні країни або завдати удар по НАТО. Тому навіть якщо бажаний результат не матеріалізується негайно, ставки у російській війні проти України настільки високі, що Білий дім готовий і далі підтримувати Київ навіть попри глобальну рецесію і загрозу голоду в світі.

Видання пише, що перспектива завершення війни через переговори здається дуже далекою, оскільки Путін не полишає спроби захопити весь Донбас. Аналітики вважають, що після цього він запропонує перемир’я, яке фактично заморозить російський контроль над цим українським регіоном.

«Я занепокоєний тим, що фактично Росія з одного боку і Україна, а також її партери з іншого переслідують взаємовиключні цілі. Через це Москва продовжує тиснути дедалі сильніше, а ми даємо все більшу підтримку», - сказав аналітик RAND Corp Семюел Чарап, який просуває ідею української нейтральності в обмін на гарантії безпеки від Заходу і Росії.

Багато експертів вірять, що війна, швидше за все, переросте в конфлікт низької інтенсивності або ж створить ситуацію, подібну на ту, яка склалася на Корейському півострові. Битва між північчю і півднем припинилася в 1953 році без формального оголошення закінчення війни. Між двома Кореями з’явився мілітаризований кордон, де час від часу спалахують перестрілки. Така ж ситуація, на думку деяких аналітиків, може скластися між Україною і тими частинами країни, які окупувала Москва.

«Не думаю, що Путін чи Зеленський зможуть продовжувати вести бої на нинішньому рівні інтенсивності роками. Ще кілька місяців - так, але не роки», - сказав колишній головнокомандувач об’єднаних військ НАТО Джеймс Ставрідіс.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі