Вуханьский синдром: В Україні створили штаб для захисту українців за кордоном

Поділитися
Вуханьский синдром: В Україні створили штаб для захисту українців за кордоном У Нових Санжарах українців з-за кордону довелося захищати від українців в Україні © Володимир Зеленський / Facebook
Оперативний штаб, зокрема, "надаватиме актуальну інформацію про поширення Covid-19 у світі".

Міністерство закордонних справ України створило оперативний штаб для реагування на поширення коронавірусу у світі. Штаб координуватиме роботу різних органів влади для захисту українців за кордоном і надання їм актуальної інформації щодо захворювання.

"В умовах поширення у світі коронавірусу, Міністерство закордонних справ України створило оперативний штаб задля координації роботи МЗС, причетних органів влади України та міжнародних організацій з метою захисту українських громадян за кордоном і надання актуальної інформації щодо поширення Covid-19 у світі", - йдеться у повідомленні МЗС у Facebook.

Штаб створений у вівторок, 10 березня, за ініціативою та під головуванням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. До його складу також увійшли інші відповідальні особи міністерства.

"По-перше, для того, щоб наші громадяни, де б вони не перебували, вчасно отримували необхідну інформацію та не покладалися на недостовірні джерела. По-друге, щоб кожен громадянин України відчував, що знаходиться під захистом Української держави, яка надасть необхідну підтримку та допомогу", - пояснив міністр.

За його словами, головна мета оперативного штабу - допомога українцям, які опинилися на уражених коронавірусом територіях. А також вчасне та достовірне інформування про розвиток ситуації у регіонах і країнах світу, поради щодо необхідності утриматися від подорожей до певних країн, де зафіксовано спалах хвороби.

Інформацію щодо роботи штабу та новини про поширення корнавірусу також публікуватимуть на офіційних сторінках штабу в соціальних мережах і месенджерах.

1. Сторінка у Twitter: https://twitter.com/UA_MFA_Info

2. Сторінка у Telegram:

https://web.telegram.org/?fbclid=IwAR3HOcJrPz0cFyOe1kz79ZfQ6FzZV6jz2NU1zfV2NGDhu7W9eB9tNR9h-jw#/login

3. Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/pg/MFAInfoCoronavirus/about/?ref=page_internal

Україна однією з останніх забирала своїх громадян з епіцентру коронавірусу – китайського міста Вухань у провінції Хубей. Евакуація декілька разів переносилася та відтерміновувался.

А провалена Міністерством охорони здоров'я комунікаційна кампанія призвела до протестів у Тернопільській і Полтавській областях. Мешканці Нових Санжар не хотіли пускати співвітчизників на обсервацію у санаторій Національної гвардії, палили шини, перекривали дороги та кидали в автобуси з людьми каміння і палки.

Нагадаємо, 9 березня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль затвердив план профілактики поширення коронавірусу в Україні. Перший випадок зараження Covid-19 в країні діагностовано 3 березня у Чернівцях у чоловіка, який повернувся з Італії.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса Covid-19 "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я. 28 лютого ВООЗ підвищила рівень небезпеки до дуже високого.

Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світі. Випадки захворювання зафіксовані більш ніж у 100 країнах на всіх континентах. Згідно з офіційними даними, захворіли понад 119 тисяч людей, з них майже 66 тисяч вилікувались, 4284 померли.

Про те, чому більшість українських громадян не впевнені у спроможності влади ефективно протистояти поширенню захворювання і чи справедливі їхні сумніви, читайте в статтях Алли Котляр "Тест системі: коронавірус вже в Україні" і Тетяни Силіної "Український сором" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі