Вступна кампанія 2018: на філологію зареєстрували у 49 разів більше заявок, аніж на математику

Поділитися
Вступна кампанія 2018: на філологію зареєстрували у 49 разів більше заявок, аніж на математику © Запорізький національний університет
Вступники здебільшого обирають філологічні та правознавчі спеціальності.

Станом на ранок 23 липня вступники до українських вищих навчальних закладів створили понад 157 тис електронних кабінетів та подали майже 780 тис електронних заяв. Водночас найбільше охочих виявили бажання вступити на філологічні спеціальності, а конкурс до прикладу на математику у 49 разів менший, зазначив народний депутат, перший заступник голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський.

"На жаль чи на щастя, але найбільшу кількість заяв вступники подають, як правило, на кон'юнктурні та "популярні серед вступників" спеціальності сьогодення, а саме на право, філологію, середню освіту (єдине виключення з переліку), менеджмент, туризм. На превеликий жаль і результати працевлаштування про це свідчать, більшість випускників права, менеджменту, частково філології будуть мати серйозні труднощі при працевлаштуванні за спеціальністю. Дуже шкода, що знову таки, природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни не користуються попитом у нашої молоді", - зазначив він у Facebook.

За попередніми даними, загалом по Україні на філологію подано 58 964 заяв, на право - 58 964 заяв, менеджмент – 36 537 заяв, а на фізику і астрономію – лише 764 заяви, на математику – 1 214 заяви.

Натомість колишній голова українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук серед причин такої ситуації назвав той факт, що значна кількість потенційних математиків, фізиків, інженерів на склала тест із української мови та літератури та не змогли претендувати на вступ до українських університетів на фізико-математичні та технічні спеціальності.

"І все тому, що УЦОЯО не запропонував тест з української мови двох рівнів складності. Бо його підготувати та адмініструвати набагато складніше ніж тест одного рівня. То й дали майбутнім філологам та математикам тест одного рівня складності, закривши тим самим для майбутніх інженерів чи математиків вступ до українських університетів", - зазначив він, коментуючи у себе на сторінці допис Співаковського.

Нагадаємо, що завершення подання заяв для вступу в вищі навчальні заклади відбудеться 26 липня о 18:00, а оприлюднення рейтингового списку – 1 серпня. При цьому зарахування на бюджет цього року має відбутися до 7 серпня (до 12:00), а на контракт – до 30 вересня.

Раніше Міносвіти опублікувало ТОП-10 спеціальностей на які виділено найбільше державних місць з бюджету. Серед них "середня освіта" (за всіма предметними спеціальностями) – 7475 місць, "медицина" – 4507, "комп'ютерні науки" – 3216, "правознавство" – 3090, "електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" – 2736, "будівництво та цивільна інженерія" – 2650, "філологія" (всі мовні напрямки) – 2210, "галузеве машинобудування" – 2025, "комп'ютерна інженерія" – 1951 і "правоохоронна діяльність" – 1910 місць.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі