Вступна кампанія: як відбуватиметься НМТ

Поділитися
Роз'яснення дали в УЦОЯО.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні зазнав змін освітній процес. Так, вже третій рік поспіль вступники складають національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО. Директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко розповіла в ефірі загальнонаціонального телемарафону, як проходитиме мультитест в цьому році. Про це пише «Суспільне».

Вакуленко зазначила, що УЦОЯО розробив правила для учнів і персоналу на випадок повітряної тривоги під час складання НМТ, а також на випадок технічних збоїв під час сесії оцінювання.

«Якщо лунає повітряна тривога, то відповідальний за тимчасовий екзаменаційний центр призупиняє тестування. Усі спускаються в укриття, перебувають там до моменту завершення повітряної тривоги. Якщо тривога до 2,5 годин, то учасники повертаються до виконання завдань. Якщо тривога задовга, то учасників просять взяти участь в додатковій сесії оцінювання», – наголосила вона.

За словами Вакуленко, в основній сесії візьмуть участь переважна більшість вступників, а на додаткову сесію можна зареєструватися з 10 до 15 травня, або з огляду на пропуск основної сесії взяти в ній участь.

«Якщо учасник був зареєстрований в основній сесії, але з поважних причин — захворювання, тривала повітряна тривога — не зумів пройти оцінювання, то також можна взяти участь в додатковій сесії», – сказала вона.

Директорка УЦОЯО додала, що у Центрі розуміють, що скласти тест з чотирьох предметів за чотири години — надзвичайно складно.

«Це величезний виклик для вступників. 4 години, плюс перерва посередині 20 хвилин. Хвилювання до тестування. Але проводити тестування в два дні було б неможливим, тому що учасникам доводилося б двічі приїздити до тимчасових екзаменаційних центрів. Оцінювання проводиться не лише в Україні, а й за кордоном, в 32 країнах світу, крім України», – пояснила вона.

Також, за її словами, не відкриватимуть тимчасові екзаменаційні центри на лінії розмежування або на ТОТ і звідти учасникам доведеться приїжджати в інші місця.

«Єдина порада для вступників — відвідувати всі уроки, робити домашні завдання, наполегливо навчатися, щоб сформувати навичку довгої, наполегливої, ретельної роботи. Також скористатися 20-хвилинною перервою для реального відпочинку, випити води, з’їсти перекус, піти у вбиральню, перестати думати про українську мову і математику, які вони складали в попередньому блоці. І зосередитися для ривка», – зауважила Вакуленко.

Вона зазначила, що тепер у програмному середовищі буде простіше працювати, адже поряд з кнопкою «зафіксувати відповідь» буде повідомлення про те, коли ця відповідь була зарахована, і чи була вона остаточно зарахована.

«Так само в тестовому блоці буде спеціальна панель навігації, де позначатимуться всі завдання тесту. Це квадратики, які світитимуться червоним, щойно учасник зарахує відповідь. Але якщо система працює повільніше, ніж потрібно, поганий інтернет в школі, то учасник має сказати про це інструктору, тому що проблема може бути не в усьому пункті чи аудиторії, а, наприклад на конкретному комп’ютері. На період відновлення час учасника буде призупинений», — резюмувала вона.

Вакуленко додала, що якщо проблему не зможуть розв'язати, то учаснику запропонують взяти участь в додатковій сесії.

Раніше ми писали, який мінімальний бал повинні набрати вступники на НМТ, щоб вступити у заклади вищої освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі