Якби в Україні зараз проводився референдум про вступ до НАТО, більшість жителів міст проголосували б за.
Підтримка Альянсу в Україні нерівномірна і вона більша на заході країни і низька на сході, йдеться в опитуванні Соціологічної групи "Рейтинг".
Найбільш висока підтримка вступу України в НАТО 81% у Львові, 79% в Тернополі і 78% в Івано-Франківську.
У Києві 61% респондентів підтримують вступ до НАТО.
Найнижча підтримка вступу України в НАТО на сході і півдні країни:
- в Харкові 33% респондентів за, а 46% - проти,
- в Одесі 28% - за, 44% - проти,
- в Сєвєродонецьку 18% - за, 61% - проти,
- в Маріуполі 17% - за, 60% - проти.
Ставлення до вступу в НАТО за півтора року в українців практично не змінилося. Так в лютому 2020 року згідно з опитуванням вступ підтримувало 80% львів'ян, 32% харків'ян, 59% киян і 17% жителів Маріуполя.
Схожа ситуація зі вступом України до Євросоюзу. Якщо у Львові вступ підтримують 86% жителів, то в Маріуполі всього 22%.
Аналогічна ситуація з поділом думок українців із заходу на схід спостерігається й у відповіді на питання: Як ви оцінюєте своє ставлення до Росії? У Сєвєродонецьку теплим і дуже теплим це ставлення до країни-агресора назвали 30 і 17% опитаних відповідно. У Маріуполі 38% українців також назвали своє ставлення до РФ теплим, в Харкові - 27%. При цьому в Тернополі, Львові та Івано-Франківську дуже тепло ставляться до Росії по 1% респондентів, а просто тепло - по 3-5%. У цих містах "дуже холодне ставлення" до РФ висловило понад 50% опитаних.
У лютому 2020 року своє ставлення до Росії називали дуже теплим по 10% жителів Маріуполя, Сєвєродонецька, Харкова та Одеси й по одному відсотку було у жителів Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Луцька та Хмельницького.
Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою "Рейтінг2 в період з 12 травня по 3 червня 2021 у 24 містах України (в Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь в Донецькій області та Сєвєродонецьк в Луганській області). Опитування проводилися шляхом особистих інтерв'ю в будинках 19 196 постійних жителів України у віці від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком і статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності в середньому становить 65%.
Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Раніше президент України Володимир Зеленський підтвердив інформацію ZN.UA про спроби переконати президента США Джо Байдена в необхідності надати Україні ПДЧ і членство в НАТО в майбутньому. Про свої переговори з Байденом Зеленський розповів в інтерв'ю CNN: за словами президента, він протягом 20-30 хвилин переконував Байдена в необхідності більш активної підтримки України Сполученими Штатами на шляху в НАТО.
Без України НАТО матиме втрати, а Європейський Союз буде ставати слабкіше, вважає президент України Володимир Зеленський.