Вступ до ЗВО: які квоти діють у цьому році для абітурієнтів

Поділитися
Вступ до ЗВО: які квоти діють у цьому році для абітурієнтів © pixabay/nastya_gepp
Квоти передбачені для зарахування на бюджетні місця.

Через військову агресію РФ в Україні зазнав змін освітній процес. Так, у 2023 році випускники складають національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО. Вступники можуть бути зараховані до закладу вищої освіти (ЗВО) на бюджетні місця за наявності відповідних квот. Видання Освіта.ua розповіло, які квоти діятимуть цього року.

Що таке квоти на зарахування

Квота на зарахування до закладу освіти – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія вступників.

До вишів абітурієнти можуть бути зараховані за квотою-1, квотою-2 або за квотою для іноземців.

Хто може бути зарахований за квотою-1

Квота-1 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників наступних категорій:

  • які мають право на вступ на основі індивідуальної усної співбесіди (крім осіб, які  мають право на квоту 2)
  • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Квота-1 встановлюється в межах 10 % (але не менше одного місця) або 30 % у переміщених (тимчасово переміщених) ЗВО від максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями.

Кого можуть зарахувати за квотою-2

Квота-2 – це частина від максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у ЗВО. Вона може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти або ступеня молодшого бакалавра, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на ТОТ, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі або які переселилися з неї після 1 січня 2023 року.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому в закладах вищої освіти в обсязі 10% (але не менше одного місця) або 40% у тимчасово переміщених закладах вищої освіти максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа).

Що таке квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа:

  • іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;
  • закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця, і які не проживають постійно в Україні.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому закладу освіти після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти.

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Раніше ми писали, як випускники можуть дізнатися офіційні результати мультипредметного тестування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі