Вступ до ЄС — Україні важливо не включати до "Плану дій для інтеграції" окремі сектори економіки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зараз вони можуть не відповідати європейським вимогам.

Для України важливо не включати до "Плану дій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС на 2023–24 роки" окремі сектори, у зв'язку з їхньою неготовністю відповідати європейським вимогам зараз, а також через наслідки війни. Про це у статті "Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати" пишуть експерти Українського центру європейської політики Любов Акуленко і Сніжана Дяченко.

"Хороша ідея — розробка Плану дій для інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС на 2023–24 роки. Такий план має передбачати заходи, які допоможуть Україні здійснювати подальшу інтеграцію до європейського ринку, враховуючи руйнування, завдані війною", - пишуть авторки.

При цьому експертки зазначають, що важливо не включати до цього плану окремі сектори у зв'язку з їхньою неготовністю відповідати європейським вимогам зараз, а також через наслідки війни. Наприклад, у ЄС у сфері "державна допомога" забороняється будь-яка державна допомога підприємствам, окрім певних винятків.

"Це робиться для того, щоб бізнес працював на конкурентних умовах. Наразі український бізнес працює в складних умовах, і забрати державну допомогу при тому, що інвестиції під час війни до нас навряд чи прийдуть, буде нерозумним кроком. Наша команда завершує підготовку документа, в якому визначила сфери, де можна здійснювати таку інтеграцію, а також виокремила ті сектори, в межах яких така інтеграція є проблематичною", - пишуть Любов Акуленко та Сніжана Дяченко.

На переконання авторок статті, інтеграція до ринку ЄС — це тривалий процес, фактично такий самий, як набуття членства. З огляду на це, було запропоновано так звані "швидкі перемоги" в обраних секторах, які допоможуть Україні долати наслідки війни.

Детальніше про особливості вступу України до внутрішнього ринку ЄС читайте у статті Любові Акуленко та Сніжани Дяченко - "Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі