Встановлення інвалідності дитини під час війни: чи можна це зробити дистанційно

Поділитися
Встановлення інвалідності дитини під час війни: чи можна це зробити дистанційно © freepik.com
Роз'яснення дали фахівці МОЗ.

В Україні медико-соціальна експертиза дітям проводиться за відповідним зверненням батьків, опікунів чи їх законних представників до медзакладів. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, чи можна встановити інвалідність дитини дистанційно та що для цього необхідно.

Чи можна встановити інвалідність дитини заочно

За направленням до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) для встановлення інвалідності дитині дорослі мають звернутися до педіатра/терапевта/лікуючого лікаря. Лікар має виписати його після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів та за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Після того, як дитина з інвалідністю досягає свого повноліття, вона направляється ЛКК для проходження медико-соціальної експертизи на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) відповідного профілю.

Під час воєнного стану, відповідно до постанови Кабміну, якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до МСЕК рішення про встановлення інвалідності комісія може приймати заочно на підставі направлення ЛКК.

Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності.

В Україні, на період дії воєнного стану, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж шести місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та пільги зберігаються до закінчення строку проходження повторного огляду.

Раніше ми писали, хто в Україні має право на оформлення пенсії по інвалідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі