Ситуація з ОККО оголила не тільки давню проблему унікального інвестиційного клімату, але й хвору тему учасників паливного ринку - у Криму та на Донбасі втрачені активи на сотні мільйонів доларів, які каменем висять на шиї і тягнуть на дно ослаблений війною і кризою бізнес. Практично всі великі автозаправні мережі України постраждали від окупації Криму і Донбасу. Загальна доля спіткала всіх на Донбасі, де всі без винятку "континентальні" АЗС були захоплені озброєними бандами, які почали їх експлуатувати, або просто розграбували.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95". За його словами, потужною мережею "Паралель", що входила в імперію Ріната Ахметова, також керують невідомі персонажі.
"Цю інформацію підтверджують не тільки офіційні заяви компаній, але і перехресне опитування джерел в окупованому регіоні. Тому звинувачення СБУ з приводу ДНР виглядають вкрай слабо. Для початку достатньо відповісти на питання: навіщо "людині з рушницею" про щось домовлятися з українськими компаніями? Він/вони самі можуть взяти (і взяли), що захочуть, і при цьому не понесуть ніякої відповідальності", - зазначає експерт.
Нагадаємо, що 21 серпня бійці Служби безпеки України провели обшуки у львівському та київському офісах "Концерну "Галнафтогаз", що управляє мережею автозаправних станцій ОККО.
"Заправки ОККО на території ДНР належать спільному підприємству, створеному "Галнафтогазом" та міжнародним інвестиційним фондом ADM Capital, - пише автор. - Більш того, все це добро передано в іпотеку Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Навіть якщо б "Галнафтогаз" здумав про щось домовлятися з цими станціями, йому довелося б узгоджувати свої дії з зазначеними інвесторами і кредиторами. Яка ймовірність, що Світовий банк і ADM Capital дали б добро на роботу в обкладеній з усіх боків міжнародними санкціями ДНР? Нульова".
Детальніше про ситуацію зі звинувачення компаній у співпраці з окупантами читайте в матеріалі Сергія Куюна "Кримсько-донецька петля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".