Вручення повісток: що робити, якщо її отримала особа, знята з військового обліку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вручення повісток: що робити, якщо її отримала особа, знята з військового обліку © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС», член Ради Комітету Асоціації правників України (АПУ) з міграційного права, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом Владислав Зайцев в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів, чи можуть вручити повістку, якщо людина знята з військового обліку.

«Чинне законодавство розрізняє поняття зняття та виключення з військового обліку. В свою чергу, це також впливає і на питання мобілізації таких громадян, адже законодавець по різному регулює можливість призову на військову службу знятих та виключених з військового обліку громадян.

По-перше, вручити повістку можуть як знятій, так і виключеній з військового обліку особі. Справа в тому, що при врученні повістки уповноважені особи не встановлюють наявність або відсутність факту відстрочки від призову. Цими питаннями займається безпосередньо призовна комісія.

По-друге, потрібно зʼявитися у ТЦК та СП у встановлений час та дату. Вирішуючи питання про призов на військову таких осіб слід мати на увазі наступне.

Закон не містить серед категорій осіб, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, знятих з військового обліку. Отже, такі особи можуть бути призвані на військову службу за умови проходження медичної комісії.

Що стосується виключених з військового обліку, то вони також не підпадають під категорію тих, хто має відстрочку. Але, є певні нюанси. Наприклад, якщо військовий був звільнений зі служби на підставі висновку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, його подальша мобілізація виключається. Однак, якщо виключення з обліку внаслідок непридатності до служби відбулось до повномасштабного вторгнення, є ймовірність його виклику на ВЛК для повторного огляду та перевірки стану здоровʼя. Встановлення у результаті проходження ВЛК придатності або обмеженої придатності до служби, може мати наслідком наступний призов на військову службу», – сказав Зайцев.

Звернутися на Гарячу лінію Асоціації правників України можна за номером телефону 0 800 335 818. Дзвінки є безкоштовними по Україні. Гаряча лінія працює в будні з 9:00 до 18:00

Раніше ми писали, що Верховна Рада ухвалила закон, відповідно до якого добровольці також вважатимуться ветеранами війни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі