Вручення повісток: хто їх першим отримає «Укрпоштою»

Поділитися
Вручення повісток: хто їх першим отримає «Укрпоштою» © Колаж, ZN.UA
Роз'яснення дала адвокатка.

Через війну, яку почала РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Адвокатка Таміла Алексик розповіла ТСН.ua, хто з військовозобов'язаних першим отримає повістки «Укрпоштою».

Вона зазначила, що дані для генерації повісток, скоріш за все, були отримані з відкритих реєстрів та «Дії», до яких є доступ у Міноборони.

Алексик наголосила, що перші повістки від «Укрпошти» отримають саме ті військовозобов’язані, які оновили свої дані до 16 липня.

«Гадаю, що першими будуть ті, хто оновив дані – бо інформація про них є в ТЦК та СП. Їх шукати не потрібно. А от інформацію про людей, які не оновили дані треба шукати, шляхом генерування інформації у «Дії», де багато хто зареєструвався, чи у інших реєстрах. Тобто тут ще потрібно, як то кажуть, напружитися і попрацювати, щоб виявити таких осіб», – сказала вона.

Експертка додала, що порядок вручення повісток зазнав змін, тому повістку можуть вручити не лише особисто в руки.

«Ті часи пройшли. Порядок вручення повісток прописаний у Постанові Кабміну №560 до нього внесли чимало змін. І з цього документу, мене найбільше тривожить пункт про особливості вручення повісток – якщо особа не отримала повістку особисто або її не було за місцем реєстрації, то вважається, що людина все рівно отримала повістку. Саме це у найближчому майбутньому створить чимало проблем», – сказала вона.

За словами Алексик, тепер належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК та СП є:

  • Отримання поштового відправлення із підтвердженням цього факту.
  • Відмова отримати поштове відправлення із відповідною відміткою про це.
  • Проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних.
  • Проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншу адресу місця проживання.

Раніше ми писали, чи можуть офіцери запасу отримати відстрочку від мобілізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі