Вручення повісток: адвокат назвав два належні способи

Поділитися
Вручення повісток: адвокат назвав два належні способи © Віктор Назаров/Telegram
Експерт пояснив, як мають вручати повістки військовозобов'язаним.

В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 18 серпня 2023 року. Під час мобілізації на військову службу можуть призивати військовозобов'язаних чоловіків від 18 до 60 років, які отримують повістки. Адвокат Ростислав Кравець розповів, які є належні способи вручення повісток. Про це пише ТСН.

Він зазначив, що для належного вручення повісток існує лише два способи: особисте вручення, під відеозапис, із підписом та вручення через адміністрацію місця роботи.

"Головне - щоб було зафіксовано, що саме ви отримали повістку, що саме ви в ній розписалися. Якщо в повістці стоїть якась "закарлючка", нема доказів, не зафіксовано відео, немає свідків, що саме ви отримували цю повістку, такі протоколи і такі штрафи суди будуть скасовувати. На підставі повісток, де стоїть "закарлючка", нема підтверджень, свідків чи відео матеріалу, що саме вам видавали цю повістку, це буде незаконно", – сказав Кравець.

Експерт підкреслив, що повістки на блокпостах, якщо там стоять закарлючки, а не підпис військовозобов'язаного, не мають жодного юридичного значення. Якщо є підпис і все зафіксовано - це є законним врученням.

Він також пояснив, чи можуть вручити повістку родичам або знайомим військовозобов'язаного.

"Що стосується вручень родичам, знайомим, за місцем проживання, ОСББ, жекам – це також не є належним врученням повістки. Нема підтверджень того, що безпосередньо особа отримала цю повістку. Навіть якщо видали повістку дружині, родичу, бабусі, матусі, батьку - немає значення кому. Якщо особисто військовозобов'язаному повістку не надали – це також не є підтвердженням належного вручення повістки", – наголосив адвокат.

За словами Кравця, якщо повістку принесли на місце роботи військовозобов'язаного – це вважається належним врученням.

"В цьому випадку або підприємство має  повідомити, що ви або пішли у відпустку за свій рахунок, або на лікарняний, і воно вам не встигло вручити повістку. Воно буде нести відповідальність, якщо воно не вручило повістку, а ви були на роботі", – резюмував експерт.

Раніше ми писали, як треба поводитися військовозобов'язаному, якщо повістку вручили на вулиці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі