Верховна Рада України у четвер, 9 травня, проголосувала в цілому за законопроєкт №10379 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення". Його підтримали 256 парламентарів, зазначив народний депутат України Ярослав Железняк (фракція "Голос") у Telegram.
"Обʼєктивно, всі зміни які обіцяв комітет внести про помʼякшення — зробили. Багато негативних норм прибрали", - наголосив депутат.
Після набрання чинності закону сума штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації суттєво збільшиться:
- за порушення правил військового обліку: у мирний час — штраф від 3400 до 5100 гривень, а в особливий період чи повторно — від 17 000 до 25 500 гривень;
- за порушення законодавства про оборону та мобілізацію: у мирний час – від 5100 до 8500 гривень для громадян, а для посадових та юридичних осіб – від 17000 до 34000 гривень;
- за порушення законодавства про оборону та мобілізацію під час дії воєнного стану – від 17000 до 25500 гривень для громадян, а для посадових та юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 гривень.
У пояснювальній записці до законопроєкта йдеться, що буде запроваджено механізм, за яким не складається протокол у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до ТЦК, якщо людина не з’являється без поважних причин на виклик військкомату, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику.
Осіб, які порушили законодавство про правила військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, можуть затримати на строк до трьох годин для складення протоколу, а також до трьох діб для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення.
Раніше юрист Михайло Лобунько пояснив, які документи необхідні для того, щоб стати на військовий облік.