ВРП звільнила лише 10% суддів часів Майдану

Поділитися
ВРП звільнила лише 10% суддів часів Майдану Вища рада правосуддя не поспішає звільняти суддів часів Революції Гідності
Переважна більшість звільнених та відсторонених оскаржила відповідні рішення у ВАСУ.

Вища рада правосуддя (ВРП) майже закінчила розгляд дисциплінарних проваджень в рамках закону "Про відновлення довіри до судової влади", що передбачає перевірку суддів, які під час Революції Гідності виносили рішення з очевидними ознаками свавільності, пише у блозі "Української правди" член Громадської ради доброчесності (ГРД) адвокат Роман Маселко.

За даними ВРП, усього були передані заяви щодо 351 судді, які свого часу виносили відповідні рішення. За результатами розгляду цих скарг Вища рада правосуддя внесла подання про звільнення 64 суддів. При цьому 31 суддю звільнили у минулому році, трьох суддів – у поточному. Подання на звільнення одного судді було скасовано рішенням ВРП. Ще 29 суддів наразі чекають на фінальне рішення.

Крім того, ВРП внесла подання на тимчасове відсторонення від роботи п'яти суддів. А також відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно 204 суддів і внесенні подання про звільнення щодо 68 суддів.

До того ж, Вища рада правосуддя скерувала у Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) матеріали щодо 10 суддів, повернула заяви без розгляду по трьом суддям, залишила заяви без розгляду по 24 суддям і припинила дисциплінарне провадження по відношенню до одного судді.

За словами Маселка, 29 суддів зі звільнених у 2016 році 31 оскаржили це рішення у Вищому адміністративному суді України (ВАСУ). Своєю чергою ВАСУ майже всі позови екс-суддів задовольнив, але вони були скасовані Верховним судом. Проте у більшості з них досі немає остаточних рішень.

Ще 26 суддів з 33, щодо яких є подання Дисциплінарних палат про звільнення у поточному році, оскаржили їх у ВРП. Вища рада правосуддя розглянула шість таких скарг, відхилила п'ять з них (подання залишились чинними) і задовольнила одну скаргу (подання було скасовано).

Українська правда

Українська правда

"Таким чином, на сьогодні фактично звільнено лише 34 судді, що складає 10 % від усіх суддів Майдану. При цьому у нас поки немає даних про фактичне звільнення суддів наказом голови суду. Були факти, коли судді продовжували займати пост судді більше року після Указу Президента про їх звільнення", - зазначив Маселко.

Адвокат також наголосив на тому, що якщо враховувати всі подання про звільнення, то це 63 судді, що становить 18% від всіх суддів Майдану. Ще 80% суддів, які виносили свавільні рішення, залишилися безкарними.

"Звертаю увагу – щодо переважної більшості таких суддів встановлено факти порушень законодавства, але ВРП вирішила, що їх недостатньо для звільнення, а для іншого покарання – минули строки. Але найгірше, що ВРП категорично відмовилась встановлювати причину масового винесення усіма суддями цих рішень. Відомо, що такою причиною були прямі вказівки з Адміністрації Президента, які транслювались через голів судів. Однак усі факти, які свідчили про вплив на суддів, просто ігнорувались. У задоволенні усіх моїх клопотань про виклик у якості свідків осіб, які б могли навести факти такого впливу, відмовили", - резюмував член ГРД.

Раніше Громадська рада доброчесності повідомляла про бажання брати участь у засіданнях Вищої ради правосуддя щодо визначення оновленого складу Верховного суду України. Таке рішення пов'язане зі спробами запобігання потраплянню до нього недобросчесних суддів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі