"Іде процес. Офіцери знаходяться у точці, про яку казали. Все згідно плану", - наголосив командувач ВМС.
Зазначимо, напередодні українські військові кораблі вивели з акваторії окупованої Росією Керчі. Першим від причалу Керченського морвокзалу відійшов буксир "Яни Капу", за ним – броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь".
Кораблі у супроводі російських прикордонників буксирують через Керченську протоку до нейтральних вод у Чорному морі, де сьогодні мають передати Україні.
На них вже чекають українські буксири "Титан" і "Гайдамака" та пошуково-рятувальний корабель "Сапфір", які доправлять судна до порту Одеси.
Перед виведенням кораблів із Керчі російські окупанти проводили на них ремонтні роботи, зокрема, ліквідували пробоїну на борту катера "Бердянськ". Аби легітимізувати приховування доказів агресії, слідчі ФСБ виключили українські кораблі зі списку речдоків у справі про нібито "прорив кордону".
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок атаки поранення отримали троє моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.
Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією РФ проти України з 2014 року. Росія відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них справу за "порушення кордону". 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ негайно звільнити моряків і повернути кораблі ВМСУ.
У червні Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців утримували у СІЗО "Лефортове" (Москва) до 7 вересня. Саме тоді відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ, у результаті якого 24 моряки і повернулися додому.