Волонтерську допомогу армії надавали майже половина українців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Волонтерську допомогу армії надавали майже половина українців © facebook.com/wings.phoenix.foundation
Недовіра до влади, помножена на усвідомлене небажання годувати армію супротивника, стали причиною виникнення масштабного волонтерського руху.

Майже половина українців (49,6% опитаних респондентів) заявила про свою причетність до волонтерства. Разом з тим, третина населення (32,4%) волонтерства не сприймає, вважаючи це прямою турботою держави.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології.

Найпоширенішою формою допомоги армії є збір коштів на потреби військових - 36,9%. Збір і відправлення медикаментів і теплих речей, а також матеріальна підтримка сімей поранених і загиблих набагато менш популярні серед добровільних помічників українського війська. Догляду за пораненими присвятили себе всього 0,2%.

Найбільш активними волонтерами виявилися жителі Заходу і Центру, хоча, приміром, у південній Херсонській області про свою участь у зборі коштів для армії оголосили 63,1% опитаних. У Харківській і (особливо) Донецькій областях волонтерство найменш поширена. Хоча саме східні регіони на першому місці по збору медикаментів та речей для військових. А харків'яни частіше інших добровільно доглядали за пораненими.

Принципово не вважають за потрібне брати участь у волонтерському русі, допомагати армії (вважаючи це прямою турботою держави), 21,2% опитаних. Ще 11,2% ігнорують подібний процес без пояснення причин.

Таким чином, третина населення волонтерства не сприймає. Лідерами "ігнору" прогнозовано є мешканці Донбасу (57%) і Донецької області зокрема (67,5%), де ставлення до українських військових, скажімо так, специфічне.

ZN.UA

Куди більше спантеличили запорожці, де 47,6% заявили про небажання допомагати армії, причому 33% - без пояснень. І це при тому, що жителі саме цього регіону - в числі лідерів по збору медикаментів та речей, а також за матеріальної підтримки пораненим і сім'ям загиблих. Представники даної області в ході дослідження дивували своєю суперечливістю неодноразово. Версія про те, що з прифронтових регіонів Запорізька область найменше порушена війною, пояснює ці протиріччя лише частково.

Відзначимо, як писало ZN.UA, що саме волонтерам українці довіряють найбільше.

ZN.UA

Дослідження "Думки і погляди населення України: Грудень 2014 року" проводилося за замовленням ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології 4-19 грудня 2014 року. У ході дослідження було проведено 3035 інтерв'ю з дорослими жителями України, які проживають у 179 населених пунктах України.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі