Комплекс ніколи не перебував на озброєнні Збройних сил України, тож не може бути військовим трофеєм окупаційних військ і потрапити в Донбасі міг лише з території РФ.
"Це відео зняте місцевим мешканцем Макіївки у січні 2019... На відео видно, як машини російського комплексу "ТОРН" рухаються у м. Макіївка по вулиці Героїв Сталінграду в напрямку вулиці Мануїльського", - йдеться у повідомленні.
Редакція InformNapalm прийняла рішення скоротити відео з метою захисту свідків, оскільки в кадр потрапляли мирні мешканці.
З 2015 року комплекс неодноразово ідентифіковували на фото у профілях бойовиків, завдяки геолокації було встановлено, що російські "ТОРНи" розташовуються біля Донецького аеропорту та на військовій базі бандформування "Спарта" в окупованому Донецьку. Проте на відео комплекс потрапив вперше.
У лютому 2019 року спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ фіксували "ТОРН" на шасі вантажівки КамАЗ біля житлового будинку в Новогригорівці. А в липні у мережі з'явилося відео знищення ЗСУ комплексу радіорозвідки "ТОРН" поблизу Майорового. Обидва населені пункти на Донеччині.
"Росія продовжує постачати озброєння і використовувати в окупованому Донбасі свою новітню військову техніку. Про це свідчать не тільки фотодокази в соцмережах російських бойовиків та звіти СММ ОБСЄ, а і фото та відео, які передають українським волонтерам місцеві мешканці", - додається у повідомленні.
У ньому волонтери також дякують українцям в окупації і наголошують на тому, що "фото та відео також наближають російських солдат та офіцерів до лав підсудних у міжнародному трибуналі".
Зазначимо, за десять років Москва поставила на озброєння своєї армії численні та досить розвинені комплекси радіоелектронної боротьби - "Леєр", "Репелент", "Красуха", "Биліна", "Торн", "Житель", "Самарканд" та інші. Комплекси РЕБ "обкатуються" російською армією на окупованих територіях України у бойових діях в Донбасі, у Сирії, та несуть чергування на напрямках, які стратегічно важливі для Росії.
Водночас фахівці Шведського інституту оборонних досліджень (FOI) наголошують на тому, що РЕБ є засобом, що дозволяє росіянам усувати недоліки традиційних озброєнь - вони продовжують прагнути стати військовою наддержавою, але з позиції того, хто програв.