Волонтери і правники передали ОБСЄ дані про воєнні злочини РФ в Україні

Поділитися
Волонтери і правники передали ОБСЄ дані про воєнні злочини РФ в Україні © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Зібрана інформація допоможе притягнути винних до відповідальності.

«Євромайдан SOS» та Асоціація правників України передали в Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ інформаційне подання про воєнні злочини Росії в Україні, повідомила голова правління «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук.

Це інформація про грубі порушення Женевських конвенцій: умисні вбивства, катування, нелюдське поводження; руйнування міст, сіл, житлових будинків; завдання ударів по школах, госпіталях, релігійних спорудах та історичних пам’ятках; примус українців на окупованих територіях до участі у війні проти їх країни; використання штучного голоду як способу ведення війни.

А також про створення перепон для надання допомоги, у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.

«Зібрані дані свідчать про системний та широкомасштабний характер вчинення воєнних злочинів. Серед них унікальні свідчення, які зібрали волонтери-документатори «Євромайдан SOS»», - коментує подання адвокатка, викладачка Марія Цип’ящук.

У поданні є відомості про брутальні та жорстокі дії окупантів: вбивства цивільних, розстріли автівок з людьми та дітьми, які намагалися евакуюватися, тримання у заручниках сотень людей, які були змушені понад місяць жити у нелюдських умовах, не вибіркові обстріли та інше.

«Весь світ переконався, що війна, яка агресивно ведеться Росією проти України не обмежується суто військовими цілями. Російське військове командування та вище політичне керівництво відкрито демонструють, що військові дії направлені саме на знищення України, її культури та населення», - переконаний радник судової практики Олексій Колток.

В експерта немає сумнівів у тому, що ці воєнні злочини будуть розслідувані, і відповідальність безумовно настане.

Волонтерська ініціатива «Євромайдан SOS», відновила роботу в повному обсязі після повномасштабного вторгнення РФ до України. Одним з напрямків роботи стала мобілізація волонтерів щодо збору свідчень про воєнні злочини російської армії.

Над поданням до ОБСЄ працювали: Олексій Колток, Маргарита Колток, Єлизавета Герасимчук, Марія Цип’ящук, Владислав Єгоров, Вероніка Греца, Юрій Кабанов, Юрій Білоус, Дмитро Гладкий, Юлія Топал, Михайло Процайло, Наталія Чоп, Олександра Нессонова, Тетяна Видай.

«Московський механізм» – це процедура, яка встановлена в межах ОБСЄ та дозволяє розгортання короткострокової міжнародної місії задля встановлення фактів для вирішення конкретної проблеми з правами людини в регіоні.

3 березня 45 держав-учасниць ОБСЄ, зокрема, Україна активували цей механізм з метою дослідження впливу розв’язаної РФ за підтримки Білорусі війни на права людини та її гуманітарні насліди. Місія розпочала роботу 15 березня і має мандат, зокрема, в окупованих Криму та на Донбасі.

Група міжнародних експертів повинна встановити факти та обставини можливого порушення норм міжнародного права, зобов’язань країни в межах ОБСЄ, можливих воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Зібрану інформацію буде представлено в рамках відповідних механізмів притягнення до відповідальності у національних, регіональних і міжнародних судах чи трибуналах, що мають чи матимуть у майбутньому юрисдикцію щодо цих питань.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі