У Волинській області в рамках субпроекту, спрямованого на профілактику, ранню діагностику і лікування хвороб серця і кровообігу, уклали договори про постачання медичних ваг для новонароджених на загальну суму 7,9 тис. дол. і гінекологічних крісел на суму 26 тис. дол. Тобто не тонометри та електрокардіографи, не УЗД-апарати, а ваги для немовлят і гінекологічні крісла повинні допомогти волинянам-сердечникам. Звичайно, у місцевому управлінні охорони здоров'я знайшлися з відповіддю: гінекологічний огляд обов'язковий для всіх пацієнтів, включаючи сердечників, ось тільки медичні протоколи МОЗ це не підтверджують.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, на цьому самодіяльність Волинської ОДА не закінчується, план закупівель по проекту вони додали видаткову частину "інформування населення про діяльність в рамках реалізації субпроекту", не зніяковівши, що ні умови кредитного договору, ні операційні вимоги МБРР нічого подібного не припускають.
"Понад 43 тис. грн чиновники витратили на теле- та радіосюжети про реалізацію проекту в області, якій особливо поки нічим похвалитися, 8,8 тис. - на брошури і флаєри про успіхи профілактики серцево-судинних хвороб, ще на 21 тис. грн замовили ручок з логотипом Світового банку, - зазначає оглядач. - Остаточно втративши зв'язок з реальністю, чиновники за 3500 грн закупили 2,5 тис. наклейок, які планують клеїти на придбане за кредитні кошти обладнання, щоб люди бачили, що його придбали за кошти Світового банку. Справа за малим - купівлею самого обладнання".
Детальніше про халатне ставлення до кредитів читайте в статті Юлії Самаєвої "Бути багатим, але хворим" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".