В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через військове вторгнення РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Відповідно до закону «Про військовий обов’язок та військову службу» в Україні діють відповідні строки служби під час війни.
Коли можлива демобілізація в Україні
Відповідно до ст. 23 закону визначається, скільки українці мають служити під час війни. Строки строкової військової служби у 2023 році становлять:
- до 18 місяців ― для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях;
- до 12 місяців ― для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра;
- для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні: для осіб рядового складу ― трьох роки, для осіб сержантського і старшинського складу ― від трьох до п'яти років;
- від двох до п'яти років ― громадяни, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу.
Відповідно до закону, для офіцерів, які закінчили ВВНЗ або військові кафедри, окремо визначені строки служби. Якщо вони опанували такі спеціальності, то строк служби відповідно буде:
- спеціальності льотного складу авіації ― 10 років;
- інші спеціальності ― п'ять років;
- всі інші громадяни ― від одного до п'яти років.
Раніше заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов розповів, чи будуть збільшувати темпи мобілізації в Україні.