Воєнний стан: чи можуть виїхати з країни спортсмени та тренери

Поділитися
Воєнний стан: чи можуть виїхати з країни спортсмени та тренери © Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Кабмін вніс відповідні зміни у закон.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію під час яких виїзд з країни для чоловіків призовного віку обмежено.

Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України під час дії воєнного стану. Зокрема було визначено особливості пропуску спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, тренерів зі складу національних збірних команд України тощо.

Згідно з законом державний кордон можуть перетинати:

  • спортсмени, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
  • тренери зі складу національних збірних команд України, які забезпечують підготовку спортсменів цих категорій;
  • спортивні судді та фахівці, що забезпечують, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль за підготовкою таких спортсменів;

Підтвердними документами для цих осіб є рішення Міністерства молоді і спорту України щодо включення до складу учасників спортивного заходу.

Ці особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетинання державного кордону, але не менше строку проведення заходу, визначеного в Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік.

Строк перебування за кордоном може бути збільшений у разі, коли зазначені особи братимуть участь в іншому спортивному заході в іншій країні, який починається протягом 10 робочих днів з дня завершення попереднього спортивного заходу.

Також кордон можуть перетинати:

  • спортсмени та тренери, які включені до складу команд спортивних клубів найвищих дивізіонів з ігрових видів спорту;
  • особи, що забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, які включені до складу команд спортивних клубів найвищих дивізіонів з ігрових видів спорту;
  • спортивні судді та арбітри для участі у спортивних заходах, що проводяться за кордоном.

Для них підтвердним документом є лист міністра молоді та спорту, а у разі його відсутності — особи, яка виконує його обов’язки, до Держприкордонслужби щодо участі зазначених осіб у спортивному заході та перетинанні державного кордону відповідними особами.

Такий лист надається Держприкордонслужбі за попереднім зверненням відповідних суб’єктів сфери фізичної культури і спорту, що містить вичерпний перелік осіб, які беруть участь у спортивному заході, та строк його проведення.

Ці особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетинання державного кордону, але не менше строку проведення спортивного заходу, зазначеного у листі міністра.

Строк перебування за кордоном також може бути збільшений у разі, коли зазначені особи після завершення спортивного заходу братимуть участь в іншому спортивному заході, згідно з листом міністра молоді та спорту щодо продовження строку перебування за кордоном відповідних осіб.

Без виконання вказаних умов, перетин кордону для цих осіб неможливий.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі