Воєнний стан: чи можуть мобілізувати хворих на ВІЛ і туберкульоз

Поділитися
Роз'яснення дали у Міноборони.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін під час загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» розповів, чи можуть мобілізувати людину з ВІЛ і туберкульозом.

Він зазначив, що з такими хворобами, як туберкульоз і ВІЛ, можуть мобілізувати. Лазуткін додав, що в питанні мобілізації «треба відштовхуватись від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, яка визначається відповідно до нормативно-правових актів».

Речник Міноборони пояснив, що кожен випадок оцінюється окремо.

«Ви сказали про ВІЛ. Наприклад, для осіб із ВІЛ чи туберкульозом придатність до служби оцінюється на основі того, наскільки хвороба впливає на їхню здатність виконувати військові завдання», – наголосив Лазуткін.

Також він додав, що придатність до військової служби для осіб з ВІЛ залежить від стадії хвороби.

«Безсимптомне носійство або стабільний стан – це одне. Такі люди є придатними до служби. Імунна субкомпенсація - це вже інша історія», – йдеться у повідомленні.

Він пояснив, що «такі люди придатні до служби у тилових частинах лише – де немає необхідності виконувати бойові завдання й навантаження інакше».

«Імунна декомпенсація – це третя історія. Такі люди є непридатними до військової служби та підлягають виключенню з обліку», – сказав Лазуткін.

За його словами, також передбачені чіткі критерії для хворих.

«Наприклад активний туберкульоз з виділеннями або наявністю розпаду легеневої тканини – це точно автоматично робить людину непридатною до служби», – резюмував він.

Лазуткін пояснив, що якщо до армії мобілізують людей, які не повинні бути призвані через стан здоров'я, це є порушенням наказу 402 Міноборони.

Раніше ми писали, де і хто може вручати повістки військовозобов'язаним в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі