Воєнний стан: чи можуть мобілізувати чоловіка з артрозом

Поділитися
Роз'яснення дав юрист.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Але деякі мають право на відстрочку за станом здоров'я. Юрист юридичної фірми «Верітас» Дмитро Решетар на порталі b2bconsult розповів, чи можуть призвати чоловіка, який має діагноз двобічний гонартроз 2 ст. пошкодження медіального меніска лівого колінного суглоба, хондромаляції хряща 4 ст. виростків лівої стегнової та великогомілкової кісток по навантажувальній поверхні з больовим синдромом.

Він зазначив, що гонартроз або деформуючий артроз колінного суглоба (М17 за МКХ10) включено до ст. 61 Розкладу хвороб.

Юрист додав, що пояснення до Розкладу хвороб дають однозначну відповідь щодо цієї хвороби. Так, ними визначено, що до пункту «б» ст. 61 (помірне порушення функцій) належить деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі – 2-4 мм) з больовим синдромом.

«Як відомо, п. «б» ст. 61 визначає придатність до військової служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони», – сказав Решетар.

За словами експерта, для підтвердження гонартроза 2 ст. із больовим синдромом – хірург ВЛК буде досліджувати рентгенограму.

Це пов'язано тим, що гонартроз має також «III-IV стадії (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм), що визначає непридатність до військової служби.

А ось гонартроз I стадії – визначає придатність до військової служби. 

«Пошкодження медіального меніска (М23 за МКХ10) – є внутрішньосуглобовим ураженням коліна.   Хондромаляції хряща 4 ст. виростків лівої стегнової та великогомілкової кісток (М22 за МКХ10) – це ураження надколінка», – йдеться у повідомленні.

Юрист зауважив, що ці дві хвороби також включені до ст. 61 Розкладу хвороб.

Щодо них, Пояснення до Розкладу хвороб не дають такої однозначної відповіді як щодо гонартрозу.

«Пояснення містять таку загальну фразу: «при прийнятті постанови про ступінь придатності до військової служби у разі захворювань кісток та суглобів слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії, результати лікування. Постанова про ступінь придатності до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на момент медичного огляду», – йдеться у повідомленні.

За словами Решетара, хірург ВЛК має прослідкувати всю історію від вперше встановленого діагнозу, що дасть йому змогу визначати «значну» (п. а), «помірну» (п.б) чи «незначну» (п.в) ступінь порушення функцій. 

«Водночас, коли гонартроз основне захворювання, а хондромаляції хряща 4 ст. і пошкодження медіального меніска його ускладнення (або супутні хвороби) – потреби у визначенні ступеня порушення ними функцій не виникає. Основним вважається захворювання, яке саме по собі або шляхом свого ускладнення є причиною звертання за медичною допомогою», – резюмував він.

Раніше ми писали, у яких випадках можуть мобілізувати осіб до 25 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі