Воєнний стан: чи можна користуватися водійським посвідченням, строк дії якого закінчився

Поділитися
Воєнний стан: чи можна користуватися водійським посвідченням, строк дії якого закінчився © freepik.com
В цей час українці живуть за правовими нормами воєнного стану.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні оголошено воєнний стан. Тож з 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», українці живуть за іншими правовими нормами.

Фахівці «Право на захист» пояснили, чи можна зараз користуватися водійським посвідченням, строк дії якого закінчився.

Урядом затверджена постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 165 «Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру», яка зупиняє строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні.

 Документи - посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію, термін дії яких закінчився в період воєнного стану, продовжують діяти на всій території України.

 Особа зможе замінити їх після скасування воєнного стану в країні і поновлення послуг для громадян у сервісних центрах МВС.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2022 року № 360 «Деякі питання підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами в період дії воєнного стану на території України або окремих її місцевостях» передбачено, що обмін посвідчення водія та отримання його в разі заміни, втрати або викрадення здійснюється без подання до територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ відповідної медичної довідки встановленого зразка.

 Також у період воєнного стану до керування транспортними засобами категорії С, С1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії В.

 Таким чином українці мають право пересуватися під час воєнного стану з посвідченням, строк дії якого закінчився.

Нагадаємо, під час війни деякі іноземні документи приймаються без апостиля. Але лише в тому випадку, якщо така практика діяла до війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі