Внаслідок домашнього насильства в Україні щороку гинуть понад півтисячі жінок

Поділитися
Внаслідок домашнього насильства в Україні щороку гинуть понад півтисячі жінок В Україні домашнє насильство вважають приватною справою © Pixabay
Лише для 49% жінок насильство – це побої.

Щороку в Україні понад півтисячі жінок і дівчат, а точніше 600, гинуть від домашнього насильства. Так, кожен день поліція фіксує 348 фактів домашнього насильства, і у 70-80% випадках його жертвами стають жінки. Такі дані для журналу "Новое время" навела заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

У той же час лише 10% з 1 млн жінок, які піддаються насильству, вирішуються говорити про свої проблеми. Проведені Інститутом демографії і соціальних досліджень за замовленням Фонду народонаселення ООН говорять про те, що щорічно саме 1,1 млн українок стикаються з фізичної та сексуальної агресією в сім'ї. І більшість із них мовчать.

Також, за даними Українського інституту соціальних досліджень, лише 27% жінок вважають образи проявом насильства і тільки 32% подібним чином оцінюють приниження. Для 49% респонденток насильство - це побої, а 56% згодні вважати насильством згвалтування.

Нещодавно українська поліція провела невелике дослідження в Дніпрі. Як розповів старший інспектор із особливих доручень Департаменту патрульної поліції Андрій Ткачов із 29 жертв домашнього насильства 23 жінки знайшли більше сотні причин, що виправдовують агресію їх співмешканців.

"У психології цей стан називається "стокгольмський синдром", - зазначив Ткачов.

За словами старшого інспектора, жертви схильні виправдовувати своїх мучителів з багатьох причин: тут і фінансова залежність, і відсутність власного житла, і нерозуміння того, як уникнути агресії, а також невіра в те, що хтось може допомогти.

У той же час тільки троє з десяти українських чоловіків, обвинувачених у насильстві по відношенню до членів своїх сімей, тянущем на кримінальний злочин, отримують реальні тюремні терміни. Як зазначили експерти Женевського центру демократичного контролю над збройними силами (DCAF), майже 40% працівників системи кримінального правосуддя - поліцейських, прокурорів, суддів - вважають домашнє насильство приватною справою. А 60% впевнені, що жертви самі винні в тому, що з ними сталося. Крім того, за даними DCAF і Ла Страда-Україна, більше чотирьох п'ятих поліцейських і суддів у країні розглядають випадки домашнього насильства як "сімейний спір", очікуючи, що жертви пробачать кривдників заради збереження того, що в радянські часи називали осередком суспільства. Подібні справи вітчизняні слуги закону часто розглядають без присутності жертви, а середня тривалість кожного судового слухання складає всього 7 хвилин. Навіть ті працівники карного правосуддя, які усвідомлюють серйозність проблеми, не завжди можуть якісно виконувати свою роботу, тому що вони обмежені в можливостях.

Нагадаємо, згідно з даними ЮНІСЕФ, кожні сім хвилин у світі гине підліток. Вбивство - одна з основних причин смерті дітей і підлітків у віці від 10 до 19 років.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі