Подщипков знизав документи ще до початку 2016 року нібито через "політичний тиск в Україні".
За словами Зубицького, спочатку Подщипков звертався з проханням про політичний притулок до влади Австрії, проте юристи переконали його звернутися за отриманням статусу біженця в Брюсселі, де він проживає.
При цьому, за даними ЗМІ, Подщипков володіє лише 1% акцій телеканалу 112.
У свою чергу, портал kp.ua з посиланням на власне джерело в СБУ повідомляє, що Подщипков просить політпритулку саме в Австрії, де знаходиться останні кілька місяців після конфлікту з іншими акціонерами 112-го каналу. Допомога в отриманні там політичного притулку йому надавав народний депутат Олександр Онищенко. "Натомість Подщипков повинен підтримати Онищенко в PR кампанії по створенню образу переслідуваного українською владою", - повідомило джерело.
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук Олександра Онищенка за підозрою в привласненні коштів державної компанії"Укргазвидобування" і нанесенні державі збитків на суму 1,6 млрд доларів. До цього часу депутат вже встиг покинути межі країни. У той же час, Інтерпол зможе оголосити депутата міжнародний розшук не раніше жовтня.
Віктор Зубрицький також перебуває в розшуку - за звинуваченням у причетності до розгону Майдану.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що угода про купівлю Порошенко телеканалу "112 Україна" зірвалася. Посередником виступав Олександр Онищенко. "Почався торг. Порошенко хотів, щоб канал купили-продали 17 млн доларів, а власник телеканалу Андрій Подщипков просив мінімум 25 млн доларів", - розповідає Онищенко.
За його словами, щоб збити ціну на телеканал "112 Україна", підконтрольний президентові Нацрада з телебачення і радіомовлення провів перевірку телеканалу і оголосив цілу серію попереджень за цифрової ліцензії і спробував відкликати її через суд.
В адміністрації президента України спростували інформацію, поширену Онищенком.
Ідеологом процесу, за даними інформованих джерел в Адміністрації президента, виступає друг Порошенка Ігор Кононенко і близький до нього медіа-менеджер Дмитро Носіков. Останньому приписують ідею створення медіа-холдингу, який об'єднав під одним президентської дахом три провідних новинних телеканали – 5 канал (нині належить президенту), телеканал 112 і NewsOne (його власник – опозиційний нардеп Євген Мураєв). З приводу 1+1 інформація про його майбутню купівлю президентом поки не знаходить свого підтвердження.
Раніше DT.UA з посиланням на свої джерела писало, що, незважаючи на спростування бізнесменом Ігорем Коломойським продажу частини телеканалу "1 + 1" близьким до президента структурам, переговори між бізнесменом і Петром Порошенко все ж велися. Зокрема, Банковій цікавий не тільки "1 + 1", там шукають можливості отримання стабільного впливу на ще кілька мовників - від "Ери" до NewsOne, щоб створити "інформаційний щит президента".
Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Президент на приватно-державної розтяжці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".