Український військовополонений моряк Денис Гриценко, якого російські спецслужби разом зі ще 23 українцями захопили в Керченській протоці, розповів про спроби провокацій з боку омбудсмена РФ Тетяни Москалькової, повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Микола Полозов. В цілому, за словами захисника, Гриценко почуває себе добре.
"Разом з моїм колегою адвокатом Володимиром Музюкіним відвідали сьогодні у СІЗО Лефортово військовополоненого Дениса Гриценка. Денис почуває себе добре. Скарг на здоров'я немає. Перебуваючи в камері, робить фізичні вправи, підтримує себе у формі. В якості стимулу виступає співкамерник - повна людина, що займається тільки тим, що їсть, спить і дивиться телевізор", - написав Полозов.
За словами адвоката, Гриценко також багато читає. Однак українця тримають у старому корпусі Лефортовського СІЗО, де немає гарячої води. Крім того, військовополонений моряк розповів адвокатові про візит Москальковой.
"Тиждень тому в камеру до Гриценка зайшла омбудсмен Москалькова. Прямо з ходу почала питати: "Ну ви (моряки) ж там проривалися?" На що Денис їй відповів, що якщо навіть російські судді просять не політизувати справу, то навіщо це робить омбудсмен, тим більше в такій провокативній формі. Москалькова поспішно пішла", - передав він слова Гриценко.
Полозов також розповів, що поговорив з українцем про майбутні слідчі дії та засідання щдо розгляду апеляційної скарги у Московському міському суді. Адвокат також повідомив про те, що пошта до військовополоненого моряка доходить нерегулярно, а листи від рідних йому взагалі не передають.
"Пошта доходить до Гриценка з перебоями. Від рідних листи йому не передають. Будемо з'ясовувати, коли хто відправляв і вимагати з СІЗО їх передати. Але буквально два дні тому прийшов лист від Міністерства освіти України з дитячими малюнками. Денис Гриценко попросив передати, що дякує всім діткам за їхні прекрасні малюнки. Денис в повному порядку, продовжує боротися і передає привіт всім військовополоненим бойовим товаришам", - підсумував Полозов.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".