"Військових прокурорів вже виводять з-під підпорядкування Міноборони. І абсолютно точно вже не діятиме прокурорський "призов" через військове відомство. Ці люди будуть цивільними і повністю перейдуть у підпорядкування генеральному прокурору. Військова прокуратура входитиме до складу Генпрокуратури, а не Міноборони", - зазначив Чумак.
Після зміни підпорядкування військові прокурори отримуватимуть усі види забезпечення в ГПУ, а не в оборонному відомстві. На думку головного військового прокурора, це дозволить уникнути конфлікту інтересів.
"Всі види забезпечення прокурори теж отримуватимуть тут, за місцем роботи. А не так, як раніше: Міноборони їх забезпечувало, а прокурори його контролювали, що породжувало прямий конфлікт інтересів", - пояснив він.
Водночас прокурори й надалі розслідуватимуть справи щодо військових злочинів, злочинів у сфері національної безпеки і оборони, в оборонно-промисловому комплексі, на держпідприємствах та у військових формуваннях.
У межах реформи прокуратури будуть ліквідовані Головна військова прокуратура та військові прокуратури в регіонах. Натомість буде створено Головну спеціалізовану прокуратуру та спецпрокуратури на місцях.
"Дедлайном стануть відповідні накази генпрокурора про ліквідацію спочатку Головної військової прокуратури і створення Головної спеціалізованої прокуратури, а потім – про ліквідацію прокуратур регіонів і створення на їхньому рівні спецпрокуратур. Завершиться процес формуванням спеціалізованих прокуратур гарнізонів. Причому ми проаналізуємо, де в них є потреба, а де – ні", - наголосив прокурор.
Нагадаємо, 11 вересня генеральний прокурор Руслан Рябошапка призначив колишнього народного депутата Віктора Чумака головним військовим прокурором України замість Анатолія Матіоса.
23 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу органів прокуратури – документ № 1032. Зокрема, закон передбачає перейменування Генеральної прокуратури на Офіс генерального прокурора, а також ліквідацію Головної військової прокуратури. Також згідно із документом, всі прокурори повинні пройти переатестацію, а їх загальну кількість скоротять з 15 тисяч до 10 тисяч працівників.