Військова прокуратура втаємничила судові рішення у справі про агресію РФ у Керченській протоці

Поділитися
Військова прокуратура втаємничила судові рішення у справі про агресію РФ у Керченській протоці З відкритого доступу приберуть усі судові рішення у справі про напад РФ на українських моряків © https://tsn.ua/
Причини відповідних заходів безпеки не називаються.

Прокуратура втаємничила відомості досудового розслідування у справі про напад РФ на корабельну групу ВМС України у Керченській протоці, повідомляють "Українські новини" із посиланням на відповідь Військової прокуратури Південного регіону.

Згідно з документом, доступ користувачів до відповідних матеріалів у реєстрі Державної судової адміністрації України має бути обмежено. Причини відповідного рішення у ньому не вказані.

"Військовою прокуратурою регіону винесено постанову про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування шляхом обмеження користувачів реєстру Державної судової адміністрації України в доступі до судових рішень, прийнятих у кримінальному провадженні", - йдеться у відповіді за підписом першого заступника військового прокурора Південного регіону Івана Сиводєда.

Українська правда

За даними журналістів, станом на середу, 26 грудня, рішень із загального доступу в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄРДР) вже вилучені усі раніше ухвалені судові рішення у цій справі.

Зазначимо, 26 листопада Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом нападу російських спецпризначенців на два катери та буксир ВМС України. Його кваліфіковано за ч. 2 статті 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч. 2 статті 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Санкції статей передбачають від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові з 26 листопада (де-факто з 28) у 10 областях і внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря діяв воєнний стан. Дія правового режиму збігла о 14:00 у середу, 26 грудня.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі