Війна на Сході є контрреволюцією - Олександр Пасхавер

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Війна на Сході є контрреволюцією - Олександр Пасхавер Олексадр Пасхавер поділився своїм баченням сучасних подій в Україні
Вчений каже, що "вегетаріанський період" для України скінчився.

Майдан став каталізатором формування нового суспільного прошарку, який повинен повести за собою всю країну.

Таку думку висловив вчений-економіст, голова Центру економічного розвитку Олексадр Пасхавер на відкритій лекції у Києві.

Навіть війна, на його думку, є результатом революції та підтверджує її справжність.

"Майдан лише вивів активних людей нагору і вони стали пасіонарними. Це одна з ознак того, що сталася революція. У нас з'явився головний гравець, діяльний прошарок суспільства, який буде змінювати суспільний устрій. Звісно, їх меншість, але це нормально. Майдан подолав глухий кут розвитку України. В нас з'явився шанс, якого до Майдану не було", - зазначає Пасхавер.

Він наголосив, що такі зміни як революція завжди викликають контрреволюційні рухи. Такими зараз є події на Сході країни. Крім того, війна завжди є прискорювачем, каталізатором прогнозованих Пасхавером змін.

"Вегетаріанський період", коли ми навіть уявити військову загрозу не могли, в Україні закінчився. Нам доведеться знову будувати самодостатній, модернізований, універсальний оборонний комплекс. Яскравим прикладом поєднання мілітаризації і високого рівня життя є Ізраїль. Тобто це реально", - сказав економіст.

Читайте також: Росія знайшла великі запаси нафти в Арктиці, але видобуток під загрозою через санкції

На його переконання, наразі Україна повинна забезпечити високу ціну агресії для Росії, щоб тамтешнє суспільство розуміло цю ціну. "Також слід протриматися достатньо довго, щоб союзники могли допомогти. Для реалізації таких планів варто збільшувати ВВП України мінімум у п'ять разів. Можливо, для цього варто піти через замовлення армією інновацій, якими в подальшому буде користуватися і суспільство. Так робить Ізраїль та США", - запевняє Пасхавер.

Він також переконує, що "негативна бюрократія" як була, так і залишається найбільшою перепоною для реформ. Останні 23 роки професіонали в державних органах замінювалися на "своїх". Але це було можливим лише тому, що всі були "в справі". На переконання науковця, саме оновити людей у бюрократичній сфері є більш важливим, ніж на політичній арені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі