Віцепрем'єр Кубраков пообіцяв прозорість у відновленні України та назвав пріоритети роботи об'єднаного міністерства

Поділитися
Віцепрем'єр Кубраков пообіцяв прозорість у відновленні України та назвав пріоритети роботи об'єднаного міністерства © depo.ua
Цього року пріоритет віддаватимуть виключно критичним об'єктам інфраструктури, які потрібні для виживання під час війни.

На засіданні профільного парламентського комітету Віцепрем'єр-міністр з питань відновлення України Олександр Кубраков заявив, що основний фокус на 2023 рік — на потребах громад у відновленні критичної інфраструктури, розмінуванні деокупованих територій, а також виплат компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло.

«Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури було створено для відновлення України, що включає як управління інвестиціями, так і відновлення та посилення інституційної спроможності держави. Без ефективної та підзвітної влади у центрі та на місцях відновлення країни неможливе», — зазначив віцепрем'єр.

Він впевнений, що виклики, які стоять перед ЗСУ на полі бою, це ключовий фактор на сьогодні, проте вже зараз потрібно працювати над створенням умов для повернення до країни громадян та бізнесу.

«Ми можемо розраховувати на це ближче до середини року, оскільки є ключові чинники, включаючи надання Україні сучасних систем ППО, а також фіналізації процесу поставок автотрансформаторів. Таким чином, буде забезпечено більш-менш стабільне постачання електроенергії. І ми точно будемо краще підготовлені до наступного опалювального сезону», —  наголосив Кубраков.

 «Ми презентували наше бачення президенту, міжнародним партнерам, фінансовим інституціям та країнам G-7. Ми знаємо про мільярдні суми руйнувань, наприкінці лютого буде нова оцінка Світового банку, звичайно, ми довіряємо цим цифрам, бо у підготовці цих звітів беруть участь усі державні установи, а також Київська школа економіки та громадські організації», — сказав він.

За словами Кубракова, щоб запобігти корупції на всіх рівнях під час відновлення об’єктів критичної інфраструктури, велика увага приділятиметься цифровізації процесу.

«Нещодавно ми створили на основі двох органів виконавчої влади Державне агентство з відновлення, яке очолив Мустафа Найєм, та яке буде підзвітне як українським громадянам, так і партнерам донорам, які вже зараз надають фінансування», — повідомив він.

Кубраков додав, що відновлення відбуватиметься на основі системних реформ. Зокрема, містобудівної реформи, а також реформи системи державних закупівель.

«Зараз ми фокусуємося саме на програмах комплексного відновлення, оскільки будь-яке системне відновлення має ґрунтуватися на достовірних даних. Водночас ми готуємо постанову уряду, яка дозволить гармонізувати програми та плани відновлення із законом про засади державної регіональної політики», — зазначив Кубраков.

Віцепрем’єр окремо виділив законопроєкт 7198 про компенсації, який може стати першим важливим кроком до грошових компенсацій для громадян, які втратили житло.

Він додав, що у межах прозорого та зрозумілого механізму громадяни зможуть обрати собі нове житло, а країна його сплатить. Держава нічого не будуватиме, не виступатиме замовником житла, що, на думку Кубракова, виключить корупційні ризики.

Про те, які питання протягом поточного року має вирішити Олександр Кубраков, а також про те, як непомірний апетит Банкової на будівельні проєкти післявоєнного відновлення роз'їдає систему держуправління і розвертає Україну у бік жорсткої централізації влади, читайте у матеріалі Інни Ведернікової «Мінрегіон — на сніданок, комітет — на обід, країна — на вечерю».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі