Висновок ВЛК: чи можна його оскаржити

Поділитися
Для цього існує два способи.

Через війну, яку розв'язала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). У пресслужбі Міністерства юстиції розповіли, чи можна оскаржити рішення ВЛК та які способи для цього існують.

Як оскаржити рішення ВЛК у досудовому порядку

У Мін'юсті пояснили, що військовозобов'язаний, який не погоджується з рішенням ВЛК, може оскаржити його у досудовому порядку.

Досудовий порядок оскарження складається з таких етапів:

  • скарги на постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП;
  • постанови прийняті ВЛК обласними (Київського міського) ТЦК та СП, оскаржуються в штатних ВЛК (Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК), ВЛК регіону);
  • постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку;
  • постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

У Мін'юсті додали, що для оскарження постанови ВЛК у досудовому порядку необхідно підготувати відповідну заяву про перегляд такої постанови та додати всі необхідні документи, видані військово-лікарською комісією.

«У заяві важливо чітко викласти підстави для оскарження, наприклад, помилку ВЛК у встановленні причинного звʼязку захворювання тощо», – йдеться у повідомленні.

Чи можна оскаржити рішення ВЛК у судовому порядку

У відомстві пояснили, що постанови ВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку. Так, оскарження рішень ВЛК у суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства.

При оскарженні у судовому порядку діють певні строки:

  • три місяці з дня вручення відповідного рішення за результатами розгляду заяви щодо оскарження постанови, тобто у разі попереднього застосування досудового порядку. Цей строк починає діяти із дня вручення рішення вищої інстанції ВЛК за результатами розгляду заяви про перегляд постанови;
  • шість місяців із дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з дня винесення відповідної постанови ВЛК.

Раніше ми писали, чи повинна проходити ВЛК особа, яка має бронювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі