Виплати вимушеним переселенцям: частині ВПО доведеться подавати повторні заявки на отримання грошей

Поділитися
Виплати вимушеним переселенцям: частині ВПО доведеться подавати повторні заявки на отримання грошей © Today.ua
Для отримання грошової допомоги від держави потрібно звернутися до місцевих органів соцзахисту. 

Через повномасштабне вторгнення Росії жителі багатьох міст України були змушені переїхати до інших населених пунктів, щоб зберегти життя собі та своїм рідним. Держава та міжнародні організації в якості допомоги зобов’язались здійснювати на їхню користь грошові виплати, проте деякі з внутрішньо переміщених осіб, незважаючи на подані заявки, їх досі не отримали. Щоб змінити ситуацію, вони змушені будуть подати запит повторно. Про це повідомили в  Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

У відомстві зазначають, що тим, хто раніше подав електронну заявку на отримання виплат до 30 квітня, потрібно буде зробити це ще раз, але в режимі офлайн. 

«Внутрішньо переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 р., але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутися із заявою до органу соцзахисту населення та отримати виплату. Для отримання допомоги людина повинна прийти до органу соцзахисту населення та написати заяву. Також треба додатково подати інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви через застосунок Дія», — йдеться у повідомленні міністерства.

Допомога призначається протягом 10 робочих днів з моменту надходження заяви до відповідного органу соцзахисту.  Повторний запит можна подати до 1 жовтня 2022 року. 

Раніше повідомлялося, що у Мінреінтеграції почали надходити скарги на виселення переселенців та спроби стягнути з них орендну плату. 

Проблема забезпечення житлом переселенців гостро постає з першого дня війни. Гарячі бої на сході та евакуація тисяч людей із зони бойових дій, яка продовжується, роблять її непідйомною для держави. Але тільки на перший погляд. Тому що на другий — може бути оренда житла за рахунок держбюджету. Про те, чому це вихід і що потрібно зробити, щоб увімкнути механізм реальної підтримки людей, читайте в матеріалі Георгія Могильного «Квартири-невидимки, або чому влада централізовано не орендує житло для переселенців».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі