Виплати для ВПО: чи будуть їх далі нараховувати

Поділитися
Виплати для ВПО: чи будуть їх далі нараховувати © ДСНС України
Верещук пояснила, хто отримуватиме виплати.

Через повномасштабне вторгнення РФ, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Держава щомісяця надає грошову допомогу переселенцям. Але деякі ВПО можуть втратити виплати після закінчення шести місців.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі загально національного телемарафону розповіла, хто з ВПО продовжить отримувати допомогу від держави.

Верещук зазначила, що отримувати виплати від держави продовжать лише вразливі категорії переселенців: пенсіонери, люди з інвалідністю, жінки, жінки з дітьми, а також громадяни, які живуть на прифронтових територіях.

За її словами, влада була вимушена переглянути умови виплати допомоги ВПО, оскільки фіксується зменшення дохідної частини бюджету.

«Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення чи оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами два роки достатньо для того, аби адаптуватися», – пояснила Верещук.

Чиновниця зауважила, що за її даними, в Україні приблизно 4,9 мільйона людей, які вважаються ВПО. З них 2,5 мільйони щомісяця отримують виплати.

«Кількість дещо зменшилась, бо власне за статусом або за визначенням, люди, які виїхали за кордон і там проживають, вони не є ВПО. А також ті люди, які повернулися до своїх домівок. Вони теж не вважаються внутрішньо переміщеними особами, і тому зменшується їхня кількість. Але є люди, які виїжджають з небезпечних зон, і щодня триває евакуація», – наголосила Верещук.

Міністерка пояснила, що у 2022 році Україна спрямувала на виплати для ВПО 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. За її словами, у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову досягнуть 57 мільярдів гривень.

Раніше виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан звернувся до глави Міністерства соціальної політики України Оксани Жолнович щодо продовження виплат допомоги на проживання ВПО.

За інформацією ZN.UA, Асоціація міст України винесла питання в публічну площину, оскільки Кабінет Міністрів України і профільне міністерство не реагують на численні сигнали місцевої влади, а також звернення народних депутатів. З опублікованих ТСК документів було зрозуміло, що без врегулювання цієї ситуації та внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання ВПО, під загрозою зупинки виплати допомоги на проживання з 1 лютого цього року опинилися понад два мільйони внутрішньо переміщених осіб.

Після звернення Слобожана та його публікації у ZN.UA було офіційно опубліковано висновки Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії РФ проти України. Комісія виявила, що окремі пункти Операційного плану заходів з реалізації у 2023-2025 роках Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року не виконані чи виконуються з порушенням строків; відсутнє фінансове забезпечення виконання завдань та заходів плану; головними виконавцями окремих завдань Операційного плану визначені центральні органи виконавчої влади, до компетенції яких, на їх думку, не належить забезпечення формування та реалізації політики у відповідній сфері правовідносин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі