Випадки прешкоджання роботи місії ОБСЄ на Донбасі почастішали – українська делегація в ТКГ

Поділитися
Випадки прешкоджання роботи місії ОБСЄ на Донбасі почастішали – українська делегація в ТКГ © Фото з відкритих джерел
Про це йшла мова під час засідання ТКГ 27 жовтня.

Випадки перешкоджання роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі почастішали, повідомила українська делегація в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях. Зокрема, про це відзвітував глава СММ ОБСЄ під час засідання ТКГ 27 жовтня.

«Згідно з доповіддю Глави СММ ОБСЄ почастішали випадки перешкоджання діяльності Місії з боку російських збройних формувань. Серед них: обмеження свободи пересування, спроби радіопридушення каналів управління спостережних БПЛА СММ ОБСЄ, та інші», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, з 27 липня минулого року, коли було встановлено додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню, зафіксовано 744 випадки обмеження діяльності місії ОБСЄ. З них 668 зафіксовано на непідконтрольній території, 71 - на контрольованій урядом України території та п’ять у сірій зоні.

«Українська делегація вважає, що системні обмеження діяльності ОБСЄ з боку окупаційної адміністрації не лише грубо порушують головні принципи мирного врегулювання, але і свідчать про небажання російської сторони виконувати безпекову частину домовленостей у Нормандському та Мінському форматі», – додала українська делегація.

Нагадаємо, 19 жовтня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відновила патрулювання, воно було заблоковано із 17 жовтня через протести під будівлею готелю, де розташований штаб місії.

«Протестувальники» вимагали звільнити російського найманця Андрія Косяка, затриманого в районі Золотого 13 жовтня. Косяк з групою бойовиків займався розвідкою залишених українських позицій під виглядом «розмінування території». Суд заарештував бойовика, йому оголосили підозру в участі в діяльності НЗФ (ч.2 ст. 260 КК України).

Підконтрольна РФ окупаційна влада ОРДЛО вимагали від України видати Косяка без жодних умов. У хід пішли: погрози «вийти зі складу СЦКК»; шантаж «безстроковою відмовою надавати гарантії тиші для проведення ремонтних робіт»; протести під штабом ОБСЄ в Донецьку і блокування спостерігачів на базі в Горлівці.

Блокування роботи СММ різко розкритикували Україна і ОБСЄ, закликавши Росію припинити провокації проти спостерігачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі