Вінницькі військовослужбовці закуповують комплекси для С-300 у компанії, підозрюваної у відмиванні грошей

Поділитися
Вінницькі військовослужбовці закуповують комплекси для С-300 у компанії, підозрюваної у відмиванні грошей Коштовні комплекси для С-300 закуповуються через фірму-"прокладку" © Википедия
За два роки діяльністю ТОВ "Компанія "Промтехмаркет" цікавилися і прокурори військової прокуратури, і працівники ДФС.

Вінницькі військовослужбовці з частини А0215 (Повітряні сили Збройних сил України) 27 вересня акцептували пропозицію ТОВ "Компанія "Промтехмаркет" щодо закупівлі комплекту приладів на суму 82,25 млн гривень, повідомляють "Наші гроші" з посиланням на дані у системі Prozorro.

Так, українські військові закуплять у "Промтехмаркету" сім комплектів приладів КИУ-43,КГ-3, КУ-137, які використовуються в радіолокаційних станціях до зенітно-ракетних комплексів С-300. При цьому орієнтована ціна одного такого комплекту становить 11,75 млн гривень.

У 2012 році ця військова частина вже закупила два комплекти таких самих приладів за 998 тисяч гривень за штуку. Проте, як зазначають журналісти, через відсутність специфікації порівняти ці дві закупівлі неможливо.

З урахування курсу долара, в травні 2012 року військові закупили комплекс приладів по 125 тисяч доларів, станом на 2017 рік вартість обладнання зросла до 445 тисяч доларів. Отже, один комплект КИУ-43, КГ-3, КУ-137 подорожчав у 3,7 разів.

Минулого року вінницькі військовослужбовці відмінили торги із закупівлі аналогічних комплексів приладів через відсутність в поданих пропозиціях учасників відмітки органу статистики. На той час очікувана вартість двох комплексів становила 13,80 млн гривень. З урахуванням обмінного курсу, вартість однієї одиниці становила 266 тисяч доларів. Це у 1,8 рази дешевше від ціни, за якою комплекси закуповуватимуться цього року.

На цьогорічних торгах єдиним учасником було ТОВ "Компанія "Промтехмаркет", чия пропозиція була ідентична очікуваній ціні. При цьому саму пропозицію компанія у Prozorro не завантажувала.

Компанія зареєстрована в жовтні 2014 року на мешканця Харкова Ігоря Пітонова. У березні цього року військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за підозрою ДП "Луцький ремонтний завод "Мотор" у заволодінні коштами при укладанні угод з "Промтехмаркетом" на суму 12,4 млн гривень. Прокуратура підозрює, що угоди про постачання обладнання та деталей могли мати безтоварний характер.

Крім того, у 2015 році Державна фіскальна служба порушила справу, яку розслідує досі, про ухиляння від сплати податків. Слідство підозрює компанію "Промтехмаркет" в участі у схемі з виведення кошті в готівку.

Як повідомляли раніше журналісти "Наших грошей", столична військова частина 3078 Національної гвардії України за результатами тендеру замовила ТОВ "Спец-Ком-Сервіс" спеціальний мобільний концертний комплекс за чотири мільйони гривень.

Раніше старший радник США з питань національної безпекової політики Койт Харгус зазначив, що Національна гвардія України дуже багато закупівель проводить через Prozorro. Це, на його думку, "дає можливість народу України побачити, як використовуються їхні податки".

Своєю чергою командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров наголосив на тому, що частина військової допомоги США вже застосовується військовослужбовцями сил АТО на сході України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі