Віктор Ляшко підписав меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center

Поділитися
Віктор Ляшко підписав меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center © Макс Требухов/LB.ua
Мета проекту — створити модель надання повної послуги людям, які втратили кінцівки, які потребують реабілітації чи реконструктивної хірургії.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко взяв участь у підписанні угоди про співпрацю між Міністерством охорони здоров'я України та Superhumans Center, повідомляє Урядовий портал.

Метою спільної діяльності названо співробітництво у протезуванні, реконструктивній хірургії, психологічній підтримці та реабілітації військових та цивільних осіб, які постраждали внаслідок військової агресії Росії.

Така співпраця дозволить використовувати інноваційні технології, зокрема штучний інтелект, що значно підвищить якість життя постраждалих українців.

«Такий інноваційний проект, як Superhumans Center, важливий для кожного українця, сказав голова МОЗ»

За його словами, війна торкнулася кожного: хтось був поранений фізично, а хтось психологічно. Тому кожен із нас має пройти певну реабілітацію, щоб повернутися до повноцінного життя після цієї жорстокої війни.

«Створення такого центру в Україні є дуже почесною справою, адже наші люди є героями, і ми прагнемо зробити все, щоб українці мали доступ до кращого, що є у світі», – наголосив Віктор Ляшко.

За словами голови українського МОЗ, проект об'єднуватиме три важливі аспекти: медичний, психологічний та соціальний.

Медичний напрямок включатиме якісне протезування, лікування та домашню реабілітацію. Тепер не потрібно буде їхати до Європи чи США, щоб обслуговувати протез і отримувати кваліфіковану допомогу. Йдеться про розвиток в Україні цілої галузі протезування та реабілітації та формування великих команд професіоналів.

Другий аспект психологічний, коли в клініці медики працюватимуть із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). І це стосується як військових, так і тих, хто став безпосереднім свідком боїв, насильства чи інших жахів війни. Отримати ПТСР зможуть і люди, які пережили війну далеко від лінії фронту.

Третім є соціальний аспект - формування нового ставлення до людей з інвалідністю та людей із травмами війни.

Зі свого боку генеральна директорка Superhumans Center Ольга Руднєва прокоментувала: «Ми маємо на меті створити спільну екосистему з державними установами під час надання комплексної програми підтримки постраждалих від війни. Наше завдання — створити модель надання повної послуги людям, які втратили кінцівки, які потребують реабілітації чи реконструктивної хірургії. Віримо, що разом із МОЗ ми зможемо зробити таку послугу максимально якісною та доступною та масштабувати її в рамках України».

Як повідомлялося, у Львові передбачається створення Національного реабілітаційного центру, який включатиме потужну фізичну, психологічну та психосоціальну реабілітацію. Планується, що у Національному реабілітаційному центрі щорічно отримуватимуть допомогу 50 000 українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі