В цей час російських агентів ГРУ Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова в Москві зустріли лише дружини і кілька журналістів державних телеканалів. В теленовинах про них згадали дуже коротко, наголосивши, що вони, як це буває часто з російськими солдатами, дуже вчасно "звільнилися" зі служби і поїхали воювати проти України в якості "добровольців".
"В цілому, обмін в'язнями можна вважати хорошим сигналом, але не більше", - пише на сторінках Sueddeutsche Zeitung Юліан Ганс.
Оглядач сумнівається, що президент Петро Порошенко погодиться піти на поступки Росії і змінить українську Конституцію, щоб провести вибори на захоплених російськими військами територіях Донбасу. Сама Савченко також ступивши на українську землю заявила, що готова продовжувати боротьбу за свою країну. Тим часом, у Росії лишається ще більше двох десятків ув'язнених українців, яких викрали так само, як і Савченко.
"Якби самокритика входила в репертуар російської влади, їй би варто було запитати себе, навіщо взагалі була потрібна Росії так звана "операція Савченко"? Все, що отримала російська сторона – це викрадення українки з території України, показовий судовий процес і проблеми, пов'язані з її обміном. За ці два роки Москва фактично зробила з Савченко народного героя. Невже все це було потрібно для того, щоб обміняти її на двох сірих солдатів, яких можна було без особливого шуму і уваги повернути в Росію?" - пише оглядач.
Нагадаємо, вдень в середу, 25 травня, звільнена Надія Савченко прибула в Україну, куди її доставив президентський літак. Після прибуття у Київ, Савченко зробила першу публічну заяву на свободі, попросивши вибачення у тих матерів, чиї діти не повернулися додому.
DT.UA проаналізувало останні заяви незаконно засудженої в РФ української льотчиці. Згідно з її висловлюваннями, опинившись в Україні, звільнена Надія Савченко, яка є депутатом Верховної Ради, може приступити до активної політичної діяльності.