Виховання дітей: чому правила є життєво важливими в цьому процесі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виховання дітей: чому правила є життєво важливими в цьому процесі © freepik.com
Причин, чому правила важливі при вихованні дитини, є кілька.

Усі спроби виховати відповідальну, готову до співпраці дитину без відповідних для її віку обмежень прирікає її на невдачі та стрес.Так, врівноважений та здатний до саморегуляції дорослий починається з дитини, яка спочатку дотримується правил старших, поки не навчиться самостійно регулювати власну поведінку. Тому правила просто життєво необхідні під час виховання дитини, пише Тетяна Швець у своїй статті для ZN.UA «Сила правил  у навчанні та вихованні дітей».

«Правила готують дітей до реального світу. Правила є тими обмеженнями та кордонами, які забезпечують основу для розуміння, що саме від дітей очікується в школі, вдома чи з друзями. Крім того, правила — це природна частина нашого життя, в якому наявність інструкцій допомагає справлятися зі складними ситуаціями», – пише авторка. 

Крім того, чіткі, послідовні та справедливі правила зменшують боротьбу за владу, заспокоюють дітей та забезпечують відчуття порядку. Мало того, чіткі інструкції – це один з елементів навчальної мотивації дітей.

«Правила та критерії виконання завдань, зрозумілі очікувані результати допомагають дітям отримати успіх у навчанні значно більше, ніж довгі пояснення навчального матеріалу вчителем. Крім того, діти досить часто відмовляються від виконання будь-якої роботи не тому, що не здатні чи ліниві, а тому, що вони просто не знають з чого почати або що від них очікується. Пізніше, з дорослішанням, саме правила допомагають учням опановувати тайм менеджмент, планувати власну діяльність, ставати більш самостійними та вмотивовано робити здоровий вибір», – пояснила Тетяна Швець.

Нагадаємо, що раніше в Україні спростили процес усиновлення дітей. Тепер подати заявку можна онлайн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі