Воєнний стан: що робити, якщо вручили повістку заброньованому працівнику

Поділитися
Воєнний стан: що робити, якщо вручили повістку заброньованому працівнику © Getty Images
Умови бронювання відображені у законі.

Верховна Рада України ухвалила закон, який затвердив порядок бронювання військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Але навіть заброньовані співробітники можуть отримати повістку у цей час.

Адвокат Марина Бекало розповіла, як діяти, якщо таке сталося.

Сам факт вручення повістки особі, яку забронювало підприємство, не є порушенням законодавства, адже ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає обов'язок громадян з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат) за повісткою або мобілізаційним розпорядженням. Тобто, це обов'язок для всіх громадян, незалежно від віку чи наявності відстрочки.

Проте є один нюанс, який стосується порядку вручення повісток, зокрема на вулиці.

«Військове керівництво на всіх брифінгах чи офіційних заходах стверджує, що вручення повісток на вулиці (у парках, торгових центрах тощо) не заборонено законом. Так, не заборонено, але чітко і не передбачено такого порядку вручення. Крім того є дуже важливий нюанс. Справа в тому, що військкомати вручають повістки за формою, затвердженою Порядком організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов'язаних. Згідно з п. 33 Порядку повістка має бути вручена за місцем проживання військовозобов'язаних під їх особистий підпис у картках первинного обліку або за місцем роботи»,— зазначила вона.

Інші способи вручення повісток не передбачені чинним законодавством. Тому при врученні повістки на вулиці юрист радить посилатися на пункти 33, 47 та запропонувати цей порядок денний відправити за місцем проживання або роботи.

Якщо вручення повістки було під підпис, то з'явитися ТЦКВП слід, адже за неявку без поважних причин за повісткою може бути адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 3400 грн.

Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: заброньовані на період мобілізації та воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

А отже, у військкомат із собою треба взяти наказ про бронювання. Мобілізувати заброньованого працівника не можуть.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі