Через війну, яку розпочала Росія, багато українців вступили до лав ЗСУ і стали на захист своєї країни. Серед них – не лише молодь, а й старші люди.
Українським законодавством встановлено граничний вік перебування на військовій службі. Про це йдеться у статті 22 Закону "Про військовий обов'язок та військову службу".
А саме:
- для військовослужбовців рядового, молодшего сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, він становить 45 років;
- для військовослужбовців молодшого офіцерського складу – до 45 років;
- для військовослужбовців старшого офіцерського складу: майорів (капітанів 3 ранги), підполковників (капітанів 2 ранги) – до 50 років, полковників (капітанів 1 рангу) – до 55 років;
- для військовослужбовців вищого офіцерського складу – до 60 років;
- для військовозобов'язаних та резервістів, які призиваються на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, – до досягнення граничного віку перебування у запасі та у військовому резерві.
Крім того, військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби, на їх прохання можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування терміном до п'яти років.