В Україні планували ввести військовий облік для всіх жінок, але потім Міноборони суттєво скоротило перелік спеціальностей та професій, представниці яких мають на нього ставати. Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів «24 каналу», коли жінки в Україні мають ставати на військовий облік, на який термін їм надається відстрочка.
Наприкінці 2022 року в Україні ухвалили «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів». Документ визначає правила та порядок ведення обліку військовозобов'язаних жінок і чоловіків, а також передбачає перехідний період терміном на три роки для жінок з медичною спеціальністю.
«Чому саме 3 роки? У відповідному акті фігурує формулювання «з метою удосконалення військового обліку». При цьому, начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач раніше повідомляв, що наразі в Україні немає потреби у загальній мобілізації жінок», – сказав Юрчак.
Так, починаючи з 2026 року вони будуть поставлені на військовий облік, натомість жінки, що порушать цю вимогу й до кінця 2026 року не стануть на військовий облік, не зможуть працевлаштуватись за фахом вже з початку 2027 року.
Юрчак підкреслив, що до 2026 року навіть та єдина медична спеціальність, яка може підлягати мобілізації, не має обов'язкової постановки на військовий облік.
«Усі інші професії в добровільному порядку», – резюмував він.
Раніше ми писали, що представниці деяких професій зобов'язані стати на військовий облік.