Військовий облік жінок: які зобов’язання він накладає на українок

Поділитися
Військовий облік жінок: які зобов’язання він накладає на українок © Ministry of Defense of Ukraine / Flickr
Юрист дав роз’яснення.

В Україні триває загальна мобілізація, яка введена через військову агресію Росії. З 1 жовтня для жінок деяких професій вводиться військовий облік, але він не означає мобілізацію. Юрист Міністерства оборони Володимир Смілка пояснив, яких правил мають дотримуватися українки, які стануть на військовий облік. Про це повідомляє «Суспільне Дніпро».

Які обов’язки матимуть військовозобов’язані жінки

У разі законодавчих змін, з 1 жовтня жінки, які мають відповідні професії, повинні стати на військовий облік. У списку – 14 спеціальностей. Проте до кінця року за невиконання наказу штрафи не передбачені.

"Виданий минулого року наказ Міноборони №313 значно розширив список професій, з якими жінки мають ставати на військовий облік. Проте до нього внесли зміни, і нині у ньому лишилося 14 спеціальностей. Втім, взяття на військовий облік – це не мобілізація", –  наголосив Смілка.

Він пояснив, що військовозобов’язані жінки та чоловіки матимуть однакові обмеження, оскільки це обумовлено гендерною рівністю. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

"Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування", – зауважив він.

Повідомляється, що жінкам для того, щоб стати на військовий облік  знадобляться такі документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтва про шлюб та народження дітей;
  • диплом;
  • довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності.

Чи штрафуватимуть жінок, які не стали на облік

До кінця року жінок не будуть штрафувати за невиконання цього наказу.

"Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік", – роз’яснив юрист.

Слід зазначити, що у Міноборони наразі вивчають, чи необхідно робити окремий облік для жінок та як організувати медкомісію.

Нагадаємо, що раніше адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак пояснив, які права та обов'язки матимуть військовозобов’язані жінки в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі