Військовий облік: як на нього стати українцям з ТОТ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Військовий облік: як на нього стати українцям з ТОТ
Для цього необхідно отримати довідку ВПО.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. У 2023 році Кабмін затвердив нові правила військового обліку в Україні, які закріплені у постанові №1487.

Юрист-волонтер Гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом, помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС» Євгеній Промський в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів, як мешканці тимчасово окупованих теріторій (ТОТ) можуть стати на військовий облік.

«Для постановки на військовий облік особа повинна отримати довідку про взяття її на облік як внутрішньо переміщеної особи.

Після отримання такої довідки особа повинна звернутись до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за адресою, вказаною у довідці про взяття на облік ВПО. З собою треба мати паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, військово-обліковий документ. Також бажано мати документи про освіту, сімейний стан, стан здоров’я (у тому числі подружжя, батьків, дітей).

Якщо у людини зберігся військово-обліковий документ, там проставляється відмітка про постановку на військовий облік. Така людина може бути направлена на військово-лікарську комісію для визначення її ступеня придатності до військової служби за станом здоров’я.

Якщо ж військово-обліковий документ не зберігся, у ТЦК та СП мають оформити новий військово-обліковий документ. Проходження військово-лікарською комісії в такій ситуації буде обов’язковим», – пояснив Промський.

Звернутися на Гарячу лінію Асоціації правників України можна за номером телефону 0 800 335 818. Дзвінки є безкоштовними по Україні. Гаряча лінія працює в будні з 9:00 до 18:00.

Раніше ми писали, що чи потрібно ставати на військовий облік українцям, які мають посвідку на проживання в інших країнах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі