В Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення Росії. В цей період, як і у мирні часи, українці мають дотримуватися правил військового обліку. На Facebook-сторінці Донецького обласного ТЦК та СП розповіли, хто підлягає взяттю на військовий облік.
Хто має стати на облік військовозобов'язаних
У ТЦК зазначили, що згідно зі ст. 37 закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають громадяни України:
- які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву;
- призовники, які пройшли базову загальну військову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною одинадцятою ст. 1 цього закону;
- які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних;
- військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
- які набули громадянство України і згідно з цим законом підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних;
- зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України;
- які відповідно до ст. 18 цього закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби;
- які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;
- які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі;
- які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку;
- які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань.
У ТЦК додали, що взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.
«Взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) ТЦК та СП здійснюється за їх особистої присутності», – йдеться у повідомленні.
Також у ТЦК пояснили, що громадян, які перебували на військовому обліку у місті Донецьк та інших населених пунктах Донецької області, які були окуповані з 2014 року, відповідно до керівних документів вищого командування військові комісаріати, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, було розформовано.
«Евакуація або реорганізація вищезазначених військових комісаріатів не здійснювалась. Надати або підтвердити інформацію щодо перебування громадян на військовому обліку та документування військово-обліковими документами не має можливості. Цим категоріям призовників і військовозобов’язаних необхідно заново стати на військовий облік в ТЦК та СП за місцем фактичного мешкання», – резюмували у ТЦК СП.
Раніше начальник відділу військового обліку Харківського ТЦК та СП підполковник Любомир Хомицький розповів, як швидко потрібно забрати повістку з пошти.