Через війну, яку розв'язала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. У Україні діють певні правила військового обліку, за порушення яких можна отримати покарання. Адвокат Ростислав Кравець на YouTube-каналі розповів, що загрожує тим, хто порушує правила обліку військовозобов'язаних.
Він зазначив, що за такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.
«У Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття 210, яка передбачає відповідальність призовників, військовозобов'язаних і резервістів за порушення правил військового обліку і тягне за собою накладання штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Помножте на 17 грн, і ви отримаєте цю суму (510-850 грн - ред.)», – наголосив експерт.
За словами Кравця, відповідно до статті 38 КУпАП, чітко передбачені строки притягнення до відповідальності.
«Строк притягнення в даному випадку до відповідальності складає, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при правопорушенні, що триває, не пізніше як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення, відповідно до цього кодексу, підвідомчі суду. Поки вони суду не підвідомчі», – пояснив він.
Адвокат підкреслив, що представники ТЦК, відповідно до статті 235 того ж КУпАП, уповноважені для складання відповідних адміністративних протоколів і направлення у виконавчу службу для стягнення штрафу.
Раніше ми писали, чи треба ставати на військовий облік 16-річним юнакам, які знаходяться за кордоном.